in

Jak wybrać okna dachowe na poddasze?

Okna dachowe są najlepszym sposobem na doświetlenie i sfunkcjonalizowanie poddasza. Aby jednak okno dachowe na poddaszu dobrze się użytkowało i zapewniało we wnętrzu optymalne warunki do pracy i wypoczynku, trzeba dopasować je do typu pomieszczenia, prawidłowo dobrać rozmiar i ilość okien, zwrócić uwagę na parametry techniczne okna i jego trwałość. Jakie okna dachowe na poddaszu sprawdzą się najlepiej i czym kierować się przy ich wyborze?

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe na poddasze?

Okna dachowe mają przede wszystkim zapewnić odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu, więc ich dobór musi w pierwszym rzędzie koncentrować się na wymiarach okien, ich ilości i miejscu montażu. Przyjmuje się, że okna dachowe na poddaszu powinny mieć powierzchnię przynajmniej 10% powierzchni podłogi w doświetlanym wnętrzu. Zawsze też lepiej sprawdzą się dwa mniejsze okna niż jedno duże okno dachowe. Okna połaciowe powinny być ponadto dostosowane do warunków, w jakich okna będą użytkowane, a więc rodzaju pomieszczenia. Do sypialni warto dobrać okna dachowe o wysokiej izolacyjności akustycznej. Lepiej też, by w łazience i innych wilgotnych pomieszczeniach znalazły się plastikowe okna dachowe, które cechuje większa odporność na wilgoć i duża trwałość. Każde okno dachowe powinno ponadto być konstrukcją szczelną, solidną i trwałą, ponieważ okna połaciowe bardziej niż elewacyjne narażone są na działanie trudnych warunków środowiskowych i jednocześnie decydują o szczelności dachu. Okna dachowe na poddaszu (a właściwie ich parametry techniczne i właściwości) wpływają również na warunki panujące w pomieszczeniach pod dachem, bezpieczeństwo i komfort domowników. Warto więc postawić na dobrej jakości okna dachowe, by w pomieszczeniach zaaranżowanych pod dachem czuć się dobrze i bezpiecznie.

Które parametry warto ocenić, kupując okna dachowe?

Okna dachowe na poddaszu użytkowym powinny przede wszystkim gwarantować pełne bezpieczeństwo w budynku. Okno połaciowe do salonu, sypialni czy domowego biura powinno więc być wodoszczelne, wytrzymałe, odporne na obciążenie śniegiem, wiatrem, intensywne opady czy gradobicie. Okna dachowe do pomieszczeń mieszkalnych zawsze też powinny mieć dobre właściwości termoizolacyjne – niski współczynnik przenikania ciepła szyby i ramy okiennej to podstawa, jeśli nie chcemy marznąc na poddaszu zimą i przepłacać za ogrzewanie. Najlepszym wyborem do wnętrz użytkowych są bez wątpienia energooszczędne okna dachowe, które nie tylko zapobiegają utracie ciepła w chłodne miesiące, ale i przeciwdziałają nagrzewaniu się poddasza latem, dzięki temu, że ich szyby są wyposażone w specjalne powłoki odbijające ciepło i promienie słoneczne. Warto ponadto zadbać o to, by okna dachowe na poddaszu w głośnej okolicy skutecznie redukowały hałas.

Gdzie znaleźć dobrej jakości okna dachowe?

Wysokiej klasy okna dachowe do różnych wnętrz od lat wytwarza firma Dakea, znana z wielu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie stolarki okiennej. Dakea tworzy nowoczesne okna dachowe spełniające najwyższe normy techniczne i standardy bezpieczeństwa. Wśród jej propozycji dostępne są m.in. trzyszybowe energooszczędne okna dachowe, nowoczesne okna dachowe do dachów płaskich, wyłazy dachowe w różnych wariantach, a także funkcjonalne akcesoria do okien dachowych. Duża gama produktów na każdą kieszeń, świetne parametry techniczne okien, najwyższa jakość wykonania oraz fachowe doradztwo to powody, dla których warto poznać okna dachowe Dakea i ich zalety, aby następnie wybrać spośród nich te, które spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Spawacz poszukiwany, poszukiwana…

Markizy – czym się kierować podczas ich wyboru?