in

Zacieraczka do betonu pojedyncza – jak działa?

Zacieraczka spalinowa lub elektryczna pozwala w bezproblemowy sposób pozbyć się nierówności oraz pęcherzy powietrza z betonowej posadzki. Wygładza całą strukturę, zapewniając idealny jej wygląd, który przekłada się również na wytrzymałość betonu. 

Zacieraczka do betonu pojedyncza — zastosowanie nie tylko do posadzek betonowych

Zacieraczka do betonu pojedyncza określana także mianem krawędziówki:

  • to narzędzie do zacierania betonu przy różnego rodzaju krawędziach,
  • wykorzystywana jest przy budowie dróg, ścian i budynków,
  • pozwala ona na pracę na małych i średnich powierzchniach.  

Zacieraczka tego typu sprawdza się także przy wąskich przestrzeniach. Pojedyncza zacieraczka do betonu dysponuje średnicą zacierania na poziomie 600-750 mm. Więcej na: Norwit.pl

Zacieraczka do betonu elektryczna czy spalinowa?

Zacieraczka do betonu pojedyncza to narzędzie, które ma ci pomóc usunąć różnego rodzaju nierówności z opracowywanej powierzchni. Pozwala także pozbyć się pęcherzy powietrza z posadzki. To wszystko zaś przekłada się na jakość i trwałość betonu. Im mniej jest w nim pęcherzyków powietrza, im lepiej jest zagęszczony i wyrównany, tym lepsza jego struktura, a tym samym końcowa wytrzymałość. 

Wybór dopasowany do potrzeb

Na Norwit.pl znajdziesz zarówno zacieraczki elektryczne, jak i spalinowe. Wybór między nimi powinien być przede wszystkim uzasadniony warunkami, w jakich pracujesz. 

  • Jeśli ryzykujesz, że problemem będzie dostęp do zasilania, lepszym rozwiązaniem będzie jednak zacieraczka spalinowa. Pamiętać tutaj jednak trzeba o odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. 
  • Jeśli masz gwarancję dostępu do zasilania, wygodniejszym rozwiązaniem staje się zacieraczka spalinowa. 

Wejdź na sklep internetowy Norwit.pl i porównaj dostępne opcje. Stawiaj na sprawdzone marki: Barikell, Husqvarna, Enar, Norton Clipper czy Altrad Belle. Zacieraczka BARIKELL 4-75 Honda GX 160 z 4 łopatkami gwarantuje średnicę zacierania  750 mm i prędkość obrotową na poziomie 70-130. Świetny wybór to także zacieraczka ręczna Husqvarna CT48 13A-V Honda 13 KM 1200 mm ze sprzęgłem CVT i  uchwytem ADJ-T o średnicy zacierania 1200 mm i prędkości obrotowej 60-125.

Te i inne modele znajdziesz na: Norwit.pl

Zacieraczki samojezdne czy ręczne?

Zacieraczka pojedyncza to zacieraczka ręczna, która ma dobry uchwyt, jest zwrotna, łatwo utrzymać nad nią kontrolę. Rozwiązanie to sprawdza się więc idealnie w przypadku mniejszych przestrzeni. Do zacierania naprawdę dużych powierzchni potrzebne są jednak bardziej zaawansowane maszyny i w takim przypadku zalecane jest sięgnięcie po zacieraczki samojezdne, które pozwalają na znaczące przyspieszenie pracy bez ryzyka, że negatywnie do odbije się na jakości przygotowanej powierzchni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na naszego bloga.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mycie okien

Mycie okien – nie tak łatwe, jak się wydaje!

Beton na posadzkę – rodzaje i grubości wylewek betonowych