in

Zabudowa balkonu – czy warto się na nią zdecydować?

Balkon traktujemy współcześnie nie tylko jako sporadycznie wykorzystywane przedłużenie naszego mieszkania, ale również miejsce o typowo użytkowym charakterze, które z jednej strony wykorzystujemy do uprawy roślin czy suszenia prania, z drugiej zaś – niejednokrotnie zamieniamy w oazę spokoju i relaksu. Sposobem na pełne wykorzystanie tego potencjału jest zabudowa balkonu lub zabudowa tarasu. Czy warto się na nią zdecydować? Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę? Ile kosztuje zabudowa balkonu?

1. Zabudowa balkonu – korzyści

2. Zabudowa balkonów – rodzaje

3. Ile kosztuje wykonanie zabudowy balkonów?

Poniżej znajdziesz ogólne informacje na temat zabudowy tarasów i balkonów. Szczegółowe informacje są, rzecz jasna, uzależnione od tego, czy twoim wyborem będzie zabudowa loggi, inny rodzaj zabudowy balkonu czy też dużego tarasu.

Zabudowa balkonu – korzyści

Zabudowa balkonu to inwestycja, która przynosi liczne korzyści. Po pierwsze, możesz zyskać w ten sposób dodatkową przestrzeń w mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy poprzez system zabudowy chcesz stworzyć komfortową przestrzeń wypoczynku, oranżerię czy pomieszczenie pomocnicze, przeznaczone choćby do suszenia prania, dzięki zabudowie będzie to możliwe. Jednocześnie zabieg taki pozwala na przedłużenie sezonu użytkowania tego miejsca.

Odpowiednio wykonana zabudowa chroni przed wiatrem, deszczem czy zimnem, jednocześnie pozostawiając swobodny przepływ powietrza. W niektórych miastach zabudowa balkonu Warszawa czy Kraków będą tego najlepszym przykładem, zabezpieczy również przed kurzem, zanieczyszczeniami czy wdzieraniem się smogu do wnętrz.

Zabudowa balkonu może wpłynąć na poprawę izolacji termicznej, zwiększa bezpieczeństwo i prywatność. Dzięki temu możesz cieszyć się ciszą i spokojem we własnym domu nawet w trudniejszych okolicznościach.

Zabudowa balkonów – rodzaje

W zależności od oferty firmy możesz zdecydować się na różne formy, które przyjmuje zabudowa balkonu. Warszawa jest przykładem dużego miasta, dlatego możliwości z pewnością będą tu szersze. Podstawowe formy wykorzystywane przy zabudowach balkonów są natomiast niezmienne. O jakich rodzajach mówimy?

  • Ramowa zabudowa balkonu

W tym przypadku elementy otwierane są w systemie przesuwnym, a skrzydła poruszają się na specjalnych prowadnicach. W niektórych systemach możliwe jest połączenie skrzydła przesuwnego ze skrzydłem rozwieranym, jednak niekoniecznie musi to być opcja dostępna w ofercie. Warto zaznaczyć, że przy ramowej zabudowie pionowe aluminiowe profile są widoczne, co ma wpływ na odbiór wizualny.

  • Bezramowa zabudowa balkonu

To system nowocześniejszy, lepiej wpisujący się w nowoczesne aranżacje, w dużej mierze oparte na połączeniu aluminium i szkła. Rezygnuje się tu z pionowych profili, dlatego zabudowa daje efekt gładkiej tafli szkła. Wygodne skrzydła przesuwno-rozwierane można bez wysiłku złożyć. Takie rozwiązanie jest droższe niż system ramowy, ale daje więcej możliwości. Sprawdzi się w przypadku balkonów i tarasów o dużej powierzchni, także narożnych.

Ile kosztuje wykonanie zabudowy balkonów?

Cena zabudowy balkonu w bloku jest uzależniona od wybranego rozwiązania. Dwa główne czynniki to rodzaj wybranych materiałów oraz powierzchnia balkonu.

Poszukując oszczędności, trzeba jednak starannie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zastąpienie szkła tańszym tworzywem, takim jak plexi, pozwala co prawda obniżyć koszty, jednak wpływa na estetykę zabudowy. Przeciętny koszt zabudowy opartej na konstrukcji aluminiowo-szklanej wynosi około 1200 zł/m2. Wykorzystując plexi, można zaoszczędzić. Długoterminowo warto jednak rozważyć trwałe i solidne rozwiązania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Prawdziwy hit – listwy ścienne. Jakie zalety mają listwy wykończeniowe na ścianę?

Tynki Gipsowe a Inne Rozwiązania: Porównanie i Analiza