in

Jak zadaszyć taras? Wytrzymałe i wodoodporne pergole tarasowe

Zastanawiasz się, czy zrobić zadaszenie tarasu? Jeśli chcesz w pełni korzystać z uroków tarasu, to jest to najlepsze rozwiązanie. Nowoczesne zadaszenie tarasu sprawi, że od wczesnej wiosny do późnej jesieni wypijesz poranną kawę na świeżym powietrzu czy zorganizujesz rodzinnego grilla.

Czym jest pergola tarasowa?

Pergola tarasowa to stałe zadaszenie tarasu przylegające do elewacji budynku. To nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także ochrona przed złą pogodą, deszczem, śniegiem, a także mocnym słońcem i wiatrem. Osłonięty taras to idealne miejsce zabaw dziecięcych. Kiedy latem słońce bardzo mocno przygrzewa, szczególnie kiedy taras znajduje się od strony południowej, nasze dziecko będzie bezpieczne w zacienionym miejscu.

Ten rodzaj zadaszenia, jakim jest pergola tarasowa, to bardzo trwałe i wytrzymałe rozwiązanie, odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Osłania nie tylko taras, ale także przylegające do niego pomieszczenie. Dzięki temu w salonie czy kuchni mamy przyjemny cień i chłód. Dzięki pergoli tarasowej nasz balkon to oaza spokoju i relaksu.

Pergola tarasowa. Rodzaje zadaszenia tarasu

Zadaszony taras to ozdoba domu. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i wysokiej jakości materiałów pergole tarasowe są dopasowane do elewacji i bardzo estetyczne. Na rynku mamy trzy główne rodzaje pergoli tarasowych: aluminiowe, drewniane i stalowe. Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest pergola rozsuwana.

Aluminiowe zadaszenie tarasu

Aluminiowe pergole są niezwykle stabilnymi konstrukcjami. Malowanie proszkowe oraz funkcjonalny daszek chroniący tkaninę sprawiają, że ich jakość jest bardzo wysoka. Pergole posiadają uchwyty przyścienne oraz słupy, tym samym ich konstrukcja jest bardzo stabilna. Do wyboru mamy szeroką gamę kolorów i wymiarów pergoli.

Drewniane zadaszenie tarasu

Drewniana pergola tarasowa, to rozwiązanie mniej odporna na warunki pogodowe, które w Polsce są bardzo kapryśne. Nadaje się do budynków rustykalnych lub ogrodu. Współgra z roślinami pnącymi. Jej minusem jest konieczność corocznego zabezpieczania specjalna farbą czy lakierem.

Stalowe zadaszenie tarasu

Stalowe czy metalowe pergole są zazwyczaj produkowane z nierdzewnych stopów, jeśli nie zostaną ocynkowane, należy zabezpieczyć je specjalną farbą antykorozyjną. Ich minusem jest właśnie korozja, czyli rdzewienie oraz duża waga.

Zadaszenie tarasu rozsuwane

Praktycznym rozwiązaniem jest pergola rozsuwana. Oznacza to, że nasze zadaszenie może zostać schowane za pomocą napędu elektrycznego radiowego sterowanego za pomocą pilota. Regulowane pergole pozwalają regulować dostęp światła słonecznego na nasz taras.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czajnik prezent naczynia

Jaki czajnik wybrać na prezent?

ciepły montaż okna

Jak wykonać ciepły montaż?