remont łazienki
in

Montaż kabiny prysznicowej z głębokim brodzikiem krok po kroku!

Montaż kabiny prysznicowej nie jest procesem skomplikowanym i wymagającym użycia inwazyjnych narzędzi. Jak wiemy, kabina prysznicowa to podstawa wyposażenia łazienki. Przed montażem kabiny należy upewnić się, czy została doprowadzona ciepła woda i zimna do baterii prysznicowej, oraz, czy do brodzika zostało wykonane odpowiednie podejście kanalizacyjne, a także syfon.

Montaż kabiny może potrwać około 90 minut w porywach do 120 nawet dla zwykłego laika. Producenci polecają oczywiście montaż z pomocą fachowców i wyspecjalizowanych instalatorów, ale przy odrobinie wolnego czasu, można wykonać go samodzielnie.

montaz kabiny prysznicowej cena

Instrukcja montażu kabiny prysznicowej na głębokim brodziku

Instrukcja montażu kabiny prysznicowej może zawierać się w kilku, lub bardziej szczegółowo w kilkunastu krokach, oto one:

 1. Po pierwsze należy zacząć od skręcenia jej poszczególnych elementów. Górnego i dolnego profilu, łączników i przykręcić je wkrętami do siebie przy użyciu śrubokrętu krzyżakowego.
 2. Kolejnym krokiem jest połączenie profili pionowych z poziomym dolnym. Połączone profile mocujemy wkrętami i powtarzamy zabieg z drugim profilem pionowym z dolnym poziomym.
 3. Pionowe profile aluminiowe łączymy z ramą górną. Połączenie jednak nie może być stabilne, nie wciskamy ich do końca. W ten sposób uzyskujemy ramę kabiny prysznicowej.
 4. Czwartym krokiem jest montaż szyby w profilach. Wkładamy szybę we wcześniej uzyskaną ramę kabiny prysznicowej tak by rogi szyby weszły w specjalne zaczepy.
 5. Kolejnym krokiem jest uszczelnienie miejsca połączenia szyby z górnym profilem. Używamy do tego celu silikonu sanitarnego. Następnie wciskamy do końca górny profil i skręcamy śrubokrętem górne zaczepy. Górną szynę skręcamy z pionowymi profilami, a na zaczepy zakładamy zaślepki.
 6. W ten sposób przygotowaną kabinę należy ustawić na brodziku. Wówczas sprawdzamy, czy na całej długości odpowiednio ona przylega do ściany i powierzchni brodzika. Warto też zmierzyć miarką, czy zewnętrzny rant brodzika jest równy na całej jego długości. Aby się upewnić, czy wszystko zostało ustawione prosto, należy użyć poziomicy.
 7. Następnie ołówkiem zaznaczamy miejsca, w których trzeba wywiercić otwory na kołki rozporowe. W wyznaczonych miejscach trzeba wywiercić otworki tak by nie uszkodzić płytek. Gdy już mamy otwory, wkładamy w nie kołki montażowe.
 8. Na pionowe profile aluminiowe nakładamy silikon sanitarny – zapewni to szczelność połączenia profilu ze ścianą i zapobiegnie przedostawaniu się wody poza kabinę.
 9. Kolejnym krokiem jest nałożenie sylikony sanitarnego na profile dolne, co za ma za zadanie dodatkowo uszczelnić przestrzeń między kabiną, a brodzikiem.
 10. Następnie należy skręcić ścianki kabiny z profilami montażowymi przymocowanymi do ściany. Po tej czynności wykańczamy estetycznie profile, nakładając na nie zaślepki górne. Następnie należy uszczelnić krawędzie szyb za pomocą uszczelek.
 11. Potem do szklanych drzwi przykręcamy rolki do kabin 25mm. Warto zacząć od rolek górnych, które wyposażone są od spodu w specjalną śrubę do regulacji. Następnie przykręcamy rolki na dół kabiny.
 12. ostatnim krokiem jest położenie sylikonu na miejsce połączenia kabiny z brodzikiem. Zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz. Należy poczekać aż sylikon wyschnie, po czym można zrobić próbę szczelności kabiny prysznicowej z brodzikiem. Jeśli nic nie przecieka kabina prysznicowa jest gotowa do użycia.

montaż kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej z głębokim brodzikiem cennik 2020

Koszt montażu kabiny prysznicowej podobnie jak cały remont łazienki zależny jest od zakresu prac, które są konieczne do wykonania. Jeśli kabina ma być montowana od „a” do „z”, czyli ma zostać połączona kanalizacja, kabina złożona i zamontowany brodzik i bateria, to zapłacimy więcej. Jeśli tylko złożona kabina i zamocowana do brodzika, to o wiele mniej. W cenę wliczony może być również demontaż starych urządzeń. Wszystko zależy od tego co jest do zrobienia. Ceny wahają się od kilkuset złotych do tysiąca pięciuset złotych. Wszystko to wpływa na ostateczną cenę usługi. Skala wydatków często jest uzależniona od wielkości miasta i województwa. Inne ceny takich usług są w Kujawsko – Pomorskim, a inne w Trójmieście lub na południu Polski. Należy skontaktować się ze specjalistą i poprosić o wycenę usługi, gdyż jest to często sprawa indywidualna.

jak zamontować kabinę prysznicową

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu kabin z brodzikiem!

Mogłoby się wydawać, że lata doświadczeń i obecności na rynku kabin prysznicowych nauczyły instalatorów, by unikać pewnych druzgocących błędów podczas montażu. Niestety, ale skutkują one często brakiem przyjemności z użytkowania tej kabiny. Pierwszym popełnianym często błędem jest zły dobór brodzika do wybranej kabiny prysznicowej. Drugi, to złe dopasowanie kabiny do przestrzeni, którą posiadamy. Czyli kupujemy za dużą kabinę do zbyt małej łazienki. Kolejnym to solidność rolek i innych części zamiennych.

Czasem warto zwrócić uwagę jakiej jakości są rolki w kabinach, by uniknąć kłopotów przy montażu, a także przy użytkowaniu. Następnie, nakładanie zbyt dużej ilości sylikonu sanitarnego, co sprawia wrażenie braku estetyki. Ostatnią, aczkolwiek bardzo ważną kwestią jest dopilnowanie odpowiedniego wypoziomowania brodzika i podłączenia jego odpływu do kanalizacji. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ od tego zależy jak będzie spływała woda podczas kąpieli, oraz, czy brodzik nie będzie się przekrzywiał, zapadał i bujał. Warto zwrócić uwagę na powyższe kwestie, aby uniknąć prędkiego demontażu kabiny z brodzikiem. Warto również zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych do kabin, ponieważ każda kabina posiada wiele elementów eksploatacyjnych.

5 1 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jann
Jann
3 lat temu

Montaż kabiny prysznicowej nie jest trudny. Razem ze szwagrem ogarnęliśmy temat w 4 godziny.

Maciejos
Maciejos
3 lat temu

Majster za montaż chce 300 zł, chyba spróbuje sam, dzięki za ten art!

Części zamiennie do kabin Armazi

Części zamienne do kabin Armazi – gdzie kupić?

czyszczenie kabiny prysznicowej

Skuteczne metody czyszczenia kabiny prysznicowej!