częsci do kabin prysznicowych
in

Gdzie kupić części zamienne do kabin prysznicowych?

Podczas gdy mamy kłopot z uszkodzeniem kabiny prysznicowej, która czasy świetności ma już za sobą, zastanawiamy się, czy kupić części zamienne do kabin, czy może zdecydować się na nową. Ten dylemat powtarza się dość często wśród wieloletnich użytkowników kabin. Czasami zdarza się tak, że nawet w naszej niezawodnej kabinie coś się zepsuje. Są na to jednak sposoby. Wiele osób śmiało pyta o części zamienne do swoich kabin, ponieważ naprawiają je samodzielnie w domu bez większego wysiłku.

Nie jest to najczęściej proces skomplikowany, ale należy zwrócić uwagę na model kabiny i producenta, ponieważ często części zamienne do kabin prysznicowych nie są uniwersalne. Konkretne produkty pasują do poszczególnych modeli i producentów. Dla niektórych sklepów nie jest to jednak żaden kłopot. Pamiętajmy, że kabiny, które są już nawet kilkunastoletnie zawsze można naprawić za pomocą części zamiennych i warto o nie zapytać sprzedawców.

uszczelka do kabiny Koło

Jakie części zamienne do kabin, psują się najszybciej?

Jeśli chodzi o części zamienne, które psują się najczęściej w kabinach, to można z pewnością wyróżnić kilka, ale trzeba pamiętać, że nie jest to jednoznaczne dla każdego producenta. Do najbardziej awaryjnych części w kabinach prysznicowych są uszczelki i rolki, a także suwaki dolne i górne. Niestety są to części zamienne, które są najbardziej narażone na eksploatację i nie sposób niekiedy uniknąć ich awarii.

Rolki i kółka do kabin prysznicowych są małe i zbudowane z drobnych plastikowych elementów. Bardzo często ulegają one złamaniu, lub wytarciu, a także zakamienieniu. Wówczas coraz trudniej je używać w życiu codziennym. Warto wówczas pomyśleć o wymianie na nowe. Podobnie jest z suwakami, zderzakami i łącznikami. Są do drobne elementy kabin prysznicowych, które są najczęściej używane.

uchwyt do kabiny prysznicowej

Jeśli chodzi o uszczelki i listwy magnetyczne to są to elementy często plastikowe lub silikonowe. W chińskich kabinach są one wykonane ze słabej jakości materiałów, lecz w kabinach polskich producentów uszczelki są już o wiele lepszej jakości. O wiele większa jest również ich dostępność w sklepach i u dystrybutorów, a także u samych producentów. Co dzieje się z uszczelkami po wielu latach użytkowania? Nic innego jak zakamienienie oraz żółknięcie pod wpływem wody i mydeł. Po kilku latach uszczelki stają się matowe, żółte lub pękają, wypadają ze szkła, nie spełniają już swojej funkcji.

Należy wówczas poszukać sklepu, który sprzedaje części zamienne danego producenta i poleci pasującą uszczelkę. Niekiedy, choć rzadko, zdarza się, że nie warto już naprawiać kabiny, ponieważ części zamienne są już wycofane z produkcji, ale warto poszukać u źródła, ponieważ wiele sklepów posiada stany magazynowe. Warto zacząć również od tego, że decydując się na zakup kabiny, należy zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych, tak na przyszłość by uniknąć kłopotu z wymianą. Opłaca się więc wybrać model, który pochodzi od sprawdzonego producenta.

rolki do kabin prysznicowych

Większość napraw kabiny prysznicowej dokonasz samodzielnie

Jak wyżej wspomniano, naprawy kabin prysznicowych nie muszą być procesem skomplikowanym. W większości przypadków, naprawa trwa kilka minut. Nawet osoby bez doświadczenia w naprawach kabin mogą poradzić sobie samodzielnie z tym zadaniem. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych filmików i porad, a także tutoriali jak wymienić uszczelki lub rolki w kabinie.

Najczęściej są to elementy, które po prostu się wyjmuje z szyby i wkłada po oczyszczeniu powierzchni ponownie nowe części zamienne. Jeśli uszczelka w kabinie daje nam znać, że czas ją wymienić, ponieważ nagle kabina zaczyna przeciekać, to należy odszukać modelu kabiny i producenta i zapytać o odpowiednią uszczelkę, następnie do wymiany należy przygotować zdobytą uszczelkę, nożyk, preparat, którym usuniemy kamień i pleśń oraz flamaster. Naprawdę niewiele trzeba, by uszczelki, lub rolki były znów czyste, estetyczne i spełniały swoją funkcję na nowo.

uszczelki do kabin

Gdzie kupić części zamienne do kabiny prysznicowej?

Części zamiennych do kabin prysznicowych możemy poszukać w kilku miejscach, w sklepach stacjonarnych, u samego producenta lub w sklepach internetowych takich jak www.lazienkiabc.pl . Co istotne, sklep ten posiada szeroką gamę części zamiennych do wielu modeli i wielu producentów.

Nie ogranicza się tylko do jednego, lub dwóch, lecz jest ich kilkudziesięciu. Co ważne, warto zajrzeć na stronę www.lazienkiabc.pl szukając części zamiennych do kabin prysznicowych, ponieważ sklep ten posiada elementy do kabin nawet sprzed wielu lat w korzystnej cenie. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, ponieważ w sklepach internetowych możemy skorzystać z wysyłki na adres domowy i można to załatwić bez wychodzenia z domu.

Można również poradzić się przed zakupem konsultantów, lub skontaktować się z samym producentem naszej kabiny. Nie ma nic prostszego jak właśnie takie rozwiązanie. Sklep www.lazienkiabc.pl posiada części zamienne do kabin prysznicowych między innymi takich producentów jak Cersanit, Ravak, Sanplast, Radaway i wiele, wiele innych.

uchwyt do drzwi kabiny

U tych producentów kupisz części zamienne od ręki

Decydując się na zakup części zamiennych do kabiny, możemy skorzystać z bogatych ofert sklepów online, takich jak www.lazienkiabc.pl lub zapytać u producenta. Części zamienne do swoich kabin oferuje firma Deante, która jest polską marką, także Radaway, który jest polskim producentem świetnych kabin prysznicowych, a także Ravak, Huppe, Beloya i Rea. Jeśli posiadamy w domu właśnie taką kabinę i szukamy do nich rolek, lub listew magnetycznych, to warto zapytać o części bezpośrednio u producenta.

3.7 3 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miki
Miki
3 lat temu

Dzięki za polecenie! Kupiłem 2 rolki za 100 zł i kabina śmiga jak nowa 😉

Misiu
Misiu
3 lat temu

Polecam sklep abc mają tam naprawdę dużą bazę części zamiennych i pomagają z doborem!

jak spuścić wodę z bojlera

Jak spuścić wodę z bojlera?

kabiny prysznicowe Beloya opinie

Kabiny Beloya – montaż, opinie użytkowników!