in

Kąpiel w wannie czy szybki prysznic – co ma więcej zalet?

Wybór pomiędzy długą kąpielą w wannie a szybkim prysznicem niekiedy jest bardzo trudny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza podczas meblowania łazienki. Które rozwiązanie jest korzystniejsze – wanna czy prysznic?

Zalety kąpieli w wannie

Kąpiele w wannie są świetnym wyborem zwłaszcza w sytuacji, gdy kochasz odpoczynek w gorącej wodzie. Na świecie żyje wielu miłośników piany, olejków zapachowych i kul rozpuszczających się w trakcie kąpieli. Wanna jest świetnym sposobem na wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. Niektóre kobiety preferują mycie włosów właśnie w trakcie kąpieli, zwłaszcza gdy mają one długie włosy wymagające zastosowania wielu odżywek.

Wanna jest synonimem relaksu. Pozwala ona również na zagospodarowanie przestrzeni w dużych łazienkach. Na rynku można znaleźć wanny do zabudowy w niesamowitych odsłonach, wśród których pojawiają się np. projekty asymetryczne, idealne do współczesnych, designerskich wnętrz.

Zalety szybkich pryszniców

Szybki prysznic pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu. To właśnie dlatego cieszy się ogromną popularnością wśród osób zabieganych, zwłaszcza o poranku, przed wyjściem do pracy. Nie wszyscy lubią spędzać długi czas w wannie – dla niektórych najważniejsze jest umycie się i szybkie wyjście z wody.

Prysznic to również oszczędność. Jeśli nie korzystasz z niego zbyt długo, prawdopodobnie zużyjesz znacznie mniej wody niż w trakcie kąpieli w wannie. Ma to znaczenie zarówno dla miłośników ekologicznego podejścia do życia, jak i osób, którym zależy na oszczędności i zmniejszeniu kosztów opłat za wodę.

Obecnie prysznice występują w wielu wersjach, również tych bardzo designerskich. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się modele typu walk-in, które nie obejmują brodzika. Dzięki temu pozwalają na uzyskanie efektu przestronności, co jest bardzo cenione w niewielkich łazienkach. Przestrzeń prysznicową zamykają wówczas szklane ścianki, zabezpieczające pomieszczenie przed wodą.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
architektura

Trendy w architekturze okiem specjalisty.

fotel salonowy

Uszak i podnóżek – duet idealny