fotel salonowy
in

Uszak i podnóżek – duet idealny

Fotel uszak to jeden z najwygodniejszych mebli wypoczynkowych. Czy można uczynić go jeszcze bardziej komfortowym? Ależ tak! Wystarczy dołożyć do niego(w komplecie) fantastyczny podnóżek, który zapewnia solidne i wygodne wsparcie (i podparcie) dla nóg. Kto bowiem nie marzy o tym, aby po ciężkim dniu pracy rozprostować nogi przed telewizorem?

Fotel uszak sam w sobie jest niezwykle komfortowy. A poza swoją funkcjonalnością jest tak piękny, że często staje się niekwestionowanym królem danej aranżacji. A bycie królem nie jest wcale przypadkowe. Uszak został bowiem stworzony nieco na wzór tronu. Taki domowy tron wymyślili Francuzi za czasów Ludwika XIV. Początkowo doceniały go jedynie francuskie elity, ale z czasem zawitał także do innych domów i zaczął być popularny także w innych krajach.

Dzisiaj fotel uszak cieszy się wcale nie mniejszą popularnością. To mebel, o którym wielu domowników marzy, a ci, którzy są jego szczęśliwymi posiadaczami kłócą się między sobą o możliwość korzystania z niego podczas wieczornych seansów telewizyjnych w salonie. A gdy w parze z uszakiem pojawia się wizualnie dopasowany podnóżek, wtedy rozpoczyna się prawdziwa gra o tron!

Podnóżek to niski mebel, który wyglądem przypomina taboret lub puf. Bywa tapicerowany, może mieć różne kształty, formy i kolory. Można kupić go w zestawie z fotelem lub całkowicie odrębnie. Podnóżek pozwala na odciążenie układu kostno – mięśniowego, co przydaje się po pracy.

Historia podnóżka sięga znacznie dalej niż może się wydawać. To mebel, który wykorzystywany był już bowiem w starożytności. I to nie przez byle kogo, ponieważ korzystali z nich wielcy władcy. Z czasem podnóżek zaczął trafiać na mniejsze salony, a nawet został rekwizytem leczniczym – pomagał w leczeniu obolałych nóg.

Współcześnie fotel uszak w połączeniu z podnóżkiem staje się synonimem czysto pojętej wygody. Bo gdzie lepiej ogląda się najlepsze seriale z Netflixa, czyta pasjonujące książki lub słucha ulubionych audiobooków. Żaden inny komplet wypoczynkowy nie zapewni podobnego poziomu komfortu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kąpiel w wannie czy szybki prysznic – co ma więcej zalet?

Samodzielne wykończenie mieszkania czy usługi profesjonalistów? Odpowiadają amatorzy i firmy remontowe z Gdańska.