architektura
in

Trendy w architekturze okiem specjalisty.

Zainteresowani designem zastanawiają się, jaki będzie nowy rok w architekturze, co przyniesie ze sobą w trendach i co będzie modne, a także, na co będzie stawiało nowoczesne budownictwo i architektura. Te i inne prognozowane ciekawostki postaramy się nakreślić w poniższym artykule. Dowiedzmy się, co mówią specjaliści?

Prognoza trendów w budownictwie w najbliższym roku

Mimo dużego kryzysu gospodarczego na świecie i kraju branża budowlana, jak i projektowanie wnętrz nie może narzekać na brak rozwoju, czy brak zajęć. Obie te branże wciąż starają się sprostać oczekiwaniom osób, które chcą mieć własne mieszkanie, czy dom. Najbardziej jasną prognozą na trendy w 2022 roku są wolne przestrzenie, otwarte domy, ale z wydzieloną przestrzenią, do ewentualnej prac w domu.

Wiele osób decyduje się na to, by pracować w domu, lub wymaga tego pracodawca. Najnowsze trendy podyktowane są zatem również sytuacją w kraju i na świecie. Ważne są również pomieszczenia wspólne, czyli takie, gdzie rodzina może przebywać ze sobą na przykład podczas posiłku, zabawy czy innych aktywności.

Nowoczesne trendy w łazienkach

Jeśli chodzi o łazienki to już jakiś czas temu przestały być miejscem załatwiania wyłącznie fizjologicznych potrzeb. Do tego łazienki służyły zazwyczaj w PRL. Charakteryzowały się tym, że były małe i wąskie, nie każdy chciał w takim miejscu przebywać. Natomiast obecnie, ale też w przyszłości łazienka ma być przede wszystkim miejscem relaksu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na aranżację łazienki w stylu pokoju kąpielowego.

To miejsce, gdzie możemy położyć się w wannie wolnostojącej, lub skorzystać z prysznica z dużym brodzikiem. To także nowoczesny design. Dopasowane płytki i meble łazienkowe, a także nowoczesne rozwiązania armaturowe. Przyszłość mówi, że rytuały kąpielowe staną się codziennością, ponieważ będzie to jeden ze sposobów na relaks.

Kilka przewidywanych trendów w polskiej architekturze

Wielu specjalistów, mówi, że najważniejszym trendem będzie ekologia. Jak twierdzi Pan Maciej Balcerek właściciel Agencji Architektonicznej Perfect Space w nowoczesnej architekturze liczy się ekologia, zrównoważone projektowanie czy energooszczędność. Planując budowę domu, powinniśmy pamiętać o środowisku, a dbałość o nie to nie tylko modny trend, ale prawdziwie przydatne zjawisko. To odpowiedzialność i troska o nas samych i inne żywe organizmy. Dlatego warto postawić na zrównoważony rozwój, rewitalizację, a także nowoczesne i ekologiczne rozwiązania związane z dostarczaniem elektryczności.

Kolejnym ważnym aspektem są materiały zastosowane podczas budowy. Architekci mówią, że warto projektować budynki, które mają oszczędną formę, a zarazem okazały wygląd, ale przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów. Modne w trendach w 2022 roku będą również przeszklenia, ponieważ dla wielu z nas, coraz ważniejsze są dobrze doświetlone przestrzenie i piękne widoki. Poza tym, że stosowane będą duże okna i wyjścia na taras ze sporym przeszkleniem, to również budowanie domów blisko rzek, lasów oraz ciekawych naturalnych krajobrazów.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Komfortowe kabiny prysznicowe do małej łazienki

Kąpiel w wannie czy szybki prysznic – co ma więcej zalet?