bateria grohe
in

Baterie łazienkowe – tajniki wyposażenia nowoczesnych łazienek

Sposoby na wyposażenie łazienkowe i wszelkiego rodzaju aranżacje nie są dla nas już tajemnicą, ale warto wiedzieć, jakie są rodzaje baterii łazienkowych, a także, jakie pasują do konkretnego stylu. Łazienka powinna być dobrze wyposażona. Warto by była ona nie tylko gustownie urządzona, ale była również funkcjonalna. Dlatego przyjrzyjmy się wspólnie poniższym propozycjom baterii łazienkowych znanego na całym świecie producenta armatury łazienkowej.

Rodzaje baterii łazienkowych

Jest wiele wiodących na rynku firm jeśli chodzi o produkcję armatury sanitarnej. Warto również wspomnieć, że jest to firma wprowadzająca innowacje i jest marką globalną. Jej produkty cenione są na całym świecie, dlatego warto przybliżyć sobie asortyment baterii łazienkowych tej właśnie firmy. Każdy producent produkują szereg modeli łazienkowych, a co za tym idzie wybór jest naprawdę wielki. Ale to właśnie baterie dobrych firm znacznie wyróżniają się na tle innych i warto poznać rodzaje baterii, jakie znajdziemy w katalogach tego producenta. Oto one:

  • baterie stojące/sztorcowe
  • baterie ścienne

Można rozróżnić dwa najczęściej występujące rodzaje baterii łazienkowych, ale oczywiście kategorii jest wiele:

  • baterie prysznicowe,
  • baterie umywalkowe,
  • baterie wannowe
  • baterie bidetowe,

Każde z nich różni się przeznaczeniem, ale można je łączyć w seriach, czyli znaleźć baterię umywalkową w takim samym stylu i wzornictwie jak baterię wannową. Baterie stojące można montować w podłodze, w blacie, a także w umywalce w specjalnie przeznoczonym do tego otworze. Baterie ścienne zaś, jak sama nazwa wskazuje montuje się w ścianie. Można również tutaj wyróżnić baterie podtynkowe, które mają specjalny system podtynkowy i różne drogi dostarczania wody.

Do najbardziej znanych serii baterii łazienkowych tego producenta należą między innymi Essence, Concetto, Eurosmart Cosmopolitan i wiele wiele innych, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze baterii do swojej łazienki. Wszystko w zależności od tego czego poszukujemy, w jakim stylu mamy łazienkę, a także czy stawiamy również na jakość, jeśli tak – wybierzmy baterie Grohe!

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii łazienkowych?

Powiedzieliśmy już, że łazienka powinna być ładna, ale również praktyczna, dlatego przy wyborze baterii do swojej łazienki postawmy również na ich funkcjonalność. Przede wszystkim o zakupie baterii powinniśmy zadecydować zanim ściany będą wykończone. Jeśli zdecydujemy się na baterie ścienne, instalacja musi być poprowadzona precyzyjnie, inaczej możemy doprowadzić do rozkuwania ścian.

Ponad to zwróćmy również uwagę na kształt i wygląd baterii, w jakim jest kolorze, a także, jakiej jest wysokości i jakiej długości jest wylewka. Ważną kwestią jest również ekonomiczne zużycie wody, a także, z jakich materiałów zbudowana jest bateria umywalkowa. Potrzebna również będzie informacja o gwarancji, jaką daje producent. Baterie topowych marek to najwyższa jakość na rynku, ale również duży wybór klasycznych i nowoczesnych baterii. Postawmy na sprawdzonego producenta!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Podstawowe wyposażenie łazienek

domek letniskowy

Dom letniskowy – pomysły na wnętrza