in

Lampy do jadalni – źródło światła i ozdoba w jednym

Oświetlenie jadalni stanowi bardzo ważny element aranżacyjny. Odpowiedni wybór lampy, jej modelu, ma wpływ nie tylko na funkcjonalność pomieszczenia, ale również jego klimat. Czym się kierować podczas zakupu lampy do jadalni?

Stojące lampy podłogowe

Lampa podłogowa jest dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniu, w którym dysponujemy większą ilością miejsca. W zależności od modelu możemy wybrać produkt, który oświetlenie nakierowuje do góry, na dół lub na boki. Modele pierwszego typu są bardzo efektowne, jednak musimy pamiętać, że jeżeli będą dominującym źródłem światła mogą okazać się mało praktyczne, szczególnie w miejscu, w którym spożywamy posiłki.

Można z powodzeniem zastosować połączenie oświetlenia za pomocą lampy wiszącej w centralnym miejscu pomieszczenia, która będzie dała mniejsze światło wraz z lampą stojącą usytuowaną w bliskiej odległości od stołu. W czasie posiłków włączenie jej da większe rozświetlenie oraz uczucie przytulności.

Lampy stojące są wyjątkowym elementem aranżacyjnym, który może wyłamywać się swoim wyglądem w taki sposób, że z powodzeniem zastąpi niejedną ozdobę. Warto jest niekiedy ponieść większe koszty i wybrać unikatowy model żeby cieszyć się efektem jaki daje. Twoja jadalnia stanie się wyjątkowym miejscem, w którym z chęcią będziesz spędzać czas, jeżeli z pomysłem ją wykończysz.

Lampy wiszące nad stołem, lub w całym pomieszczeniu

W przypadku mniejszej przestrzeni z powodzeniem efekt odpowiedniego oświetlenia uzyskamy za pomocą jednej wiszącej lampy usytuowanej pośrodku sufitu. Wówczas uzupełnieniem pojedynczej lampy wiszącej może być oświetlenie LED zamontowane na gzymsach oraz meblach kuchennych. Przy większym metrażu do stworzenia odpowiednich warunków zazwyczaj należy spodziewać się potrzeby większej ilości lamp.

Wiszące lampy mogą być umocowane równolegle do siebie bądź skupiać się na punktach, w których odbywa się najwięcej czynności podczas użytkowania jadalni.

Lampy w skuteczny sposób mogą wizualnie rozdzielić pomieszczenie. Jeżeli chcemy zapewnić sobie taki efekt poprzez lampy wiszące należy dobrać różnorodne natężenie. Ciekawym wyborem jest wisząca lampa stołowa, której światło będzie padało intensywnie bezpośrednio na blat. Pozostałe części pomieszczenia mogą być w mniejszym stopniu wyeksponowane. Tego typu dostosowanie oświetlenia sprawia, że wchodząc do jadalni od razu wiemy, które miejsce stanowi jej centrum.

Lampa wisząca, a estetyka wnętrza

Za pomocą oświetlenia jadalni możemy stworzyć niezwykły klimat. Jednak lampy nie należą jedynie do źródeł światła, z powodzeniem mogą stać się również ważnym elementem dekoracyjny. W celu osiągnięcia spójnego efektu należy dostosować klosze lub abażury pod kolorystykę i stylistykę reszty wyposażenia przestrzeni.

Innym rozwiązaniem jest wyłamywanie się z wiodącego stylu, w tym przypadku jednak należy dobrze przemyśleć wybór, ponieważ w taki sposób łatwo jest przesadzić. Wówczas ciekawa i przyciągająca wzrok koncepcja przyniesie odwrotny efekt niż zamierzaliśmy i otrzymamy nieprzyjemnie niepasujący do siebie wystój.

Przed zakupem oglądnij różne lampy i zdecyduj się, jakie źródło światła będzie najlepiej sprawdzać się w Twoim otoczeniu. Dla jadalni, w której dominuje drewno oraz ciepłe brązowe kolory sprawdzą się delikatne abażury w naturalnych odcieniach, wiklinowe klosze lub lampy otoczone skromnymi paciorkami.  Nowoczesne lampy sufitowe to przepis na sukces w eleganckich jadalniach, które stawiają na minimalizm, prostotę oraz nienachalną elegancję.

Wejdź na stronę https://kultowelampy.pl/lampy-do-jadalni i wybierz odpowiednie oświetlenie do Twojego domu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – najważniejsze informacje

Oświetlenie do salonu – uniwersalne i praktyczne lampy