in

Czym jest dom pod klucz?

Gotowy dom pod klucz (Warszawa) jest lepszym rozwiązaniem niż zakup mieszkania u dewelopera czy poprzez biuro nieruchomości. Dom jednorodzinny budowany według własnego projektu i oddany gotowy do zamieszkania jest spełnieniem marzeń wielu osób. Koszt i czas realizacji zależne są od standardu wykończenia.

Czym jest dom pod klucz?

Jakie są zalety budowy domu nie trzeba nikomu tłumaczyć, bo większość osób chciałaby zamieszkać w posesji z ogrodem. Często jednak ta kwestia pozostaje tylko w sferze marzeń, ponieważ nie wystarczy kupno samej działki budowlanej. Załatwienie formalności w urzędach trwa dość długo, a zatrudnienie geodety, wykonawcy i kierownika budowy staje się nie lada wyzwaniem. Samodzielna realizacja inwestycji jest problematyczna, o czym wiedzą osoby, które przeszły tę trudną drogę. Jednak obecnie jest wiele doskonałych rozwiązań jak m.in. dom pod klucz.

Tego rodzaju wariantu polega na tym, że firma oferuje stan surowy oraz kompleksową usługę, zajmując się budową od A do Z. Trzeba przejrzeć projekty domów, wybrać wykonawcę i podpisać umowę. Po ukończeniu przedsiębiorstwo oddaje do użytku nieruchomość, gotową do zamieszkania. Cena domu zależy od zakresu prowadzonych prac i użytych materiałów. Dlatego, przed podjęciem decyzji podstawą jest kosztorys. Idealny dom nie musi być murowany, ale może powstać w systemie drewnianej konstrukcji szkieletowej. Do budowy używane są markowe materiały budowlane najwyższej jakości.

Jak wygląda budowa domu pod klucz?

Dom jednorodzinny parterowy czy piętrowy z poddaszem i urządzonym ogrodem jest stawiany również w wariancie pod klucz. Mając pomysł, architekci tworzą plan, a następnie konstruktorzy projektują poszczególne elementy: ściany, panele stropowe i dachowe. Gotowy projekt trafia do programu WohnArt, o którym można poczytać pod adresem www.danwood.pl, gdzie planowana jest produkcja i realizacja techniczna.

Szkielet konstrukcji to rama drewniana, obrabiana i montowana, a właściwą sztywność elementów zapewniają warstwy poszycia z płyt drewnopochodnych. Styropian, wełna mineralna, folia paroizolacyjna i płyty kartonowo- gipsowe, zapewniają izolację cieplną, dźwiękochłonność i ognioodporność. Nowy dom wyposażony jest w instalacje elektryczne i hydrauliczne. Ściany mają zamontowane okna, rolety i drzwi wejściowe. Nanoszona jest ostatnia warstwa tynku akrylowego czy tylko kosmetycznych prac przy elewacji drewnianej. W ten sposób są już przygotowane pod nałożenie farb, tapet i glazury. Każdy wyprodukowany element domu przed wysyłką na budowę, podlega dodatkowo ostatecznej inspekcji jakościowej.

Czym charakteryzuje się dom w stanie deweloperskim?

Inwestycja deweloperska na terenie Warszawy obejmuje stan surowy domu oraz ocieplenie elewacji, dachu i wnętrza obiektu, podłączenie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, wentylacyjnej oraz grzejników, gniazd wtykowych i włączników. Betonowe posadzki, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, przygotowane są do malowania. Wstawiana jest stolarka okienna i drzwi zewnętrzne oraz montowane schody, balustrady. Wykonawca przygotowuje drogę dojazdową do posesji i miejsce parkingowe. Wszystko zależy od podpisanej umowy z firmą wykończeniową lub z deweloperem. Można dodatkowo zlecić przeprowadzenie prac wykończeniowych, co przynosi oszczędność czasu. Jednak mater kwadratowy nieruchomości w dobrej lokalizacji jest dość drogi, więc inwestorzy często decydują się na wykonywanie remontów we własnym zakresie. Niezależnie od poziomu wykończenia obiektu, dom pod klucz jest obecnie najlepszą z możliwych opcji.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jaki prezent dać bliskiej osobie, która zdała trudny egzamin?

Olejek eteryczny goździkowy - Na co jest dobry i jak stosować?

Olejek eteryczny goździkowy – Na co jest dobry i jak stosować?