Olejek eteryczny goździkowy - Na co jest dobry i jak stosować?
in

Olejek eteryczny goździkowy – Na co jest dobry i jak stosować?

Olejek goździkowy ma nie tylko wyjątkowy zapach, ale również i właściwości. Działa on przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie, wspomaga leczenie infekcji jelitowych i wspiera terapię cukrzycy. Olejek eteryczny z goździków sprawdza się również w aromaterapii. Na co jeszcze jest dobry naturalny olejek goździkowy i jak go stosować, by osiągnąć oczekiwane rezultaty?

Naturalny olejek goździkowy – jak wybrać ten najlepszy?

Naturalny olejek eteryczny powinien być bezpieczny i dobrej jakości. Jak wybrać najlepszy produkt? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego cenę. Choć olejek goździkowy nie należy do najtańszych produktów, jego właściwości powodują, że wydatek zwraca się z nawiązką w postaci dobrego stanu zdrowia i nastroju. Kupując eteryczny olejek goździkowy, zwróć również uwagę na informacje, zawarte przez producenta na opakowaniu. Jeśli produkt jest mieszanką różnych substancji, producent ma obowiązek poinformować o tym konsumenta.

Zastosowanie olejku goździkowego w pielęgnacji

Olejek eteryczny goździkowy https://olejkowysklep.pl/Olejek-gozdzikowy-z-pakow-Oilo-Bio-5-ml pozyskiwany jest z drzew goździkowych. Charakteryzuje się on silnym, korzennym aromatem oraz właściwościami rozgrzewającymi. W jego składzie główną rolę odgrywa eugenol. Ta substancja działa:

  • przeciwzapalnie,
  • przeciwbólowo,
  • znieczulająco.

Co ciekawe, krople olejku goździkowego dodawane są często do past do zębów. Eugenol odkaża także jamę ustną i goi podrażnienia i rany, które się w niej pojawiają. Właściwości olejku goździkowego pozwalają także na spowolnienie procesu utleniania. Działanie olejku goździkowego sprawdza się w przypadku leczenie trądziku. Należy go wówczas stosować punktowo, nakładając na pojedyncze krosty. Stosowanie olejków eterycznych z tej grupy wspiera w znaczący sposób leczenie zapalenia wątroby, zapalenia jelit oraz cukrzycy. Z kolei zapach olejku goździkowego działa lekko usypiająco i relaksująco, dodając odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

goździki

Jak używać olejek eteryczny goździkowy?

Nigdy nie należy stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych. Dotyczy to również olejku goździkowego. Taki olejek goździkowy rozcieńczyć należy np. w ulubionym oleju roślinnym. Jeśli tego nie zrobimy, produkt może wywołać nieprzyjemne podrażnienia. Już kilka kropli olejku eterycznego wystarczy, by w naszym domu i mieszkaniu rozniósł się charakterystyczny, korzenny zapach. Warto wiedzieć również, że olejek goździkowy używany doustnie, ma właściwości trujące. Należy więc stosować go wyjątkowo ostrożnie, unikając wysokich dawek.

Kup certyfikowany olejek goździkowy na olejkowysklep.pl

Jak widać olejek goździkowy zastosowanie ma dość szerokie. Decydując się na skorzystanie z jego możliwości, warto postawić na produkt, który będzie cechował się najwyższą jakością, warunkującą z kolei bezpieczeństwo użytkowania. Certyfikowany olejek goździkowy warto kupić w Olejkowym Sklepie. W jego ofercie znajdują się bowiem wyłącznie certyfikowane produkty z ekologicznych farm. Są one gwarancją satysfakcjonujących efektów i pewności, że sięgamy po sprawdzony produkt z najwyższej półki.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czym jest dom pod klucz?

Mycie okien

Mycie okien – nie tak łatwe, jak się wydaje!