in

Jaki prezent dać bliskiej osobie, która zdała trudny egzamin?

Niewątpliwie nagroda w społeczeństwie kojarzy się z osiągnięciem celu, przejściem pewnej drogi, drogi która nie była nas łatwa. Zdanie egzaminu jest świetną okazją, aby uhonorować bliską nam osobę. Nagroda zazwyczaj kojarzona jest z rzeczą materialną, ale czy słusznie? Zdecydowanie jest to najczęściej spotykana forma docenienia, natomiast wyróżniamy dwa rodzaje nagród: materialne i niematerialne. Materialne – to właśnie wcześniej wspomniane nagrody pieniądze oraz rzeczowe. Niematerialne – czyli honorowe lub osobiste, jak uścisk prezesa czy spędzenie z bliską osobą czasu. W jaki więc sposób można dać odczuć bliskiej osobie, że jesteśmy z niej dumni?

Odpoczynek na łonie natury

Bezsprzecznie egzamin to moment, w którym organizm przechodzi przewlekły stres. Taka sytuacja dla naszego zdrowia nie przynosi żadnych korzyści, bowiem podwyższony kortyzol powoduje osłabienie, zwiększa podatność na infekcje podnosi ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Bliska nam osoba na pewno ma bardzo dużo emocji i w takiej sytuacji warto zaproponować nagrodę – wyjazd do lasu na spacerowanie, albo na wieś. Natura i otoczenie przyrodą to idealny sposób na spędzenie czasu, dotlenienie umysłu, obniżenie napięcia i lęku, poprawa ciśnienie krwi. Nie bez znaczenia taki prezent znajduje się na pierwszym miejscu, bowiem i My i nasza nam bliska osoba odpoczywa i zacieśnia się relacje.

Uniwersalny, ale zawsze sprawdzony prezent – ramka na dyplom

Kolejnym trafionym prezentem może okazać się ramka na dyplom. Każdy z nas kto zdobył osiągnięcie w danej dziedzinie doświadczył chęci pochwalenia się innym tym właśnie wydarzeniem. Dlaczego, gdy wchodzimy do gabinetu stomatologicznego na ścianach wiszą dyplomy, świadectwa i wyróżnienia? Jest to pewnego rodzaju pokazanie swojego statusu oraz przede wszystkim osiągnięć w danej branży, pozwala nam to na zdobycie zaufania klientów. Ramka w rozmiarze A4 to świetny pomysł na prezent, który nie tylko pozwoli ukazać innym sukces naszej bliskiej osobie, ale za każdym razem, gdy spojrzy się na wiszący dyplom, będzie to powód do dumy.

Wyjście do dobrego lokalu ze znajomymi

Każda osoba lubi spędzać fajnie czas. Po stresującym zdanym egzaminie jednym z fajnych prezentów jest zaproszenie przyjaciół i „plotkowanie” i cieszenie się wspólnie z sukcesu nam bliskiej osoby. Warto „trochę” zaplanować takie wyjście i zarezerwować stolik i obmyślić plan. Plan jest potrzebny, aby wyjście było w 100% udane. Mówimy tutaj ile osób zaprosić i stolik, menu lokalu i oczywiście powrót.

Powyżej przedstawione propozycje prezentów dla bliskiej osoby, która zdała trudny egzamin. Są to uniwersalne pomysły, ale co najważniejsze sprawdzone. Budujemy więź z osobą nam bliską, ale też możemy cieszyć się wspólnie z sukcesu tej osoby.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Meble na wymiar – idealnie dopasowane do Twojego wnętrza

Czym jest dom pod klucz?