in

Materac do dziecięcego wózka – na co zwracać uwagę podczas wybierania?

Wybór materaca do wózka dziecięcego jest równie ważny, co w przypadku materaca umieszczanego w łóżeczku. W końcu chodzi o komfort maluszka, ale i zachowanie higieny. Odpowiednio dobrany do wózka materac pozwoli również dziecku odpoczywać w trakcie spacerów w taki sposób, aby jeszcze wątłe ciało miało właściwe podparcie.

Czym należy się kierować podczas wybierania tego elementu wyposażenia dziecięcego wózka?

Wymiary dopasowane do wózka

Zbyt duży materac będzie wciskany na siłę do wózka, zacznie zmieniać swój kształt i nie zapewni komfortu, jaki powinno mieć dziecko. Z kolei materac o za małych wymiarach może się przesuwać, co również kończy się tym, że nie spełnia on swoich podstawowych funkcji.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar? Do wózków dziecięcych dołączane są zwykłe wkładki. Wystarczy zatem znać rozmiar wkładki, a następnie znaleźć materacyk o tych samych wymiarach. Na rynku znajdziemy różne rodzaje wózków dziecięcych, ale i materacy, dlatego nie trzeba się martwić o kupno właściwego. Szeroką ofertę można znaleźć np. na stronie https://rekuku.pl/.

Zwracając uwagę na wymiary, musimy uwzględnić nie tylko szerokość i długość materaca, lecz również grubość, a także odległość od powierzchni materaca do górnej krawędzi wózka. Materacyki do wózków zwykle mają grubość 6 cm, natomiast wspomniana odległość powinna opiewać na co najmniej 20 cm. Chodzi o to, aby maluszek nie leżał zbyt głęboko, bo utrudni mu to swobodne oddychanie czy ruchomość, natomiast za wysoko umieszczony materacyk sprawi, że zajdzie ryzyko wypadnięcia maluszka z wózka.

Twardość materaca – jaką wybrać?

Zarówno do łóżeczek, jak i wózków dziecięcych najlepiej jest wybierać materace o średnim stopniu twardości. Są one wystarczająco miękkie, aby dziecku zagwarantować pełen komfort i wygodę nawet podczas przebywania w wózku, który porusza się po nierównym terenie. Z drugiej strony ich twardość odpowiada za zapewnienie właściwego podparcia dla całego ciała dziecka, w tym kręgosłupa.

Wypełnienie i materiał zewnętrzny

Rodzice, chcąc zapewnić swojemu dziecku zdrowie, higienę i wygodę, powinni przyjrzeć się, jakie wypełnienie posiada wybierany materac do wózka. Poleca się piankę poliuretanową, która jest odpowiednio gęsta, a także wykazuje odporność na odkształcenia.

Zewnętrzny materiał musi być antybakteryjny, przyjazny dla wrażliwej skóry dziecka oraz zapewniający higieniczność. Najlepiej jest, gdy materacyk do wózka posiada zdejmowany pokrowiec, co ułatwia utrzymanie go w czystości.

Czy materac do wózka to konieczność?

Zastosowanie materaca do wózka nie jest obowiązkowe, jednak wpływa w znaczącym stopniu na komfort maluszka, ale nie tylko. Materac można łatwo wyczyścić, a zabrudzenia powstałe bezpośrednio w wózku są znacznie trudniejsze do zniwelowania.

Uwzględniając wymiary materaca przeznaczonego do wózka dziecięcego, a także jakość wykonania, można być pewnym, że posłuży on maluszkowi przez cały okres korzystania z wózka, np. gondoli, ale i z kołyski, do której nadają się te same materace.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Geodeta Poznań – jakie inwestycje wymagają jego pomocy?

Kratki wentylacyjne – jak wybrać odpowiedni model?