in

Wymieniamy drzwi zewnętrzne

Są wizytówką każdego domu lub mieszkania. Chronią nasze dobra przed kradzieżą oraz zapewniają izolację termiczną wnętrza. Drzwi wejściowe, bo o nich mowa, powinny być wykonane z solidnych materiałów i zadbane. Jeśli są stare i wysłużone, trzeba wymienić je na nowe. To nie lada wyzwanie, ponieważ na rynku istnieje wiele różnych modeli, więc trudno dobrać ten właściwy. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze odpowiednich drzwi, aby służyły nam przez wiele lat. 

1. Wymiana drzwi wejściowych

2. Jakie drzwi wejściowe wybrać?

3. Ile kosztuje wymiana drzwi zewnętrznych?

Wymiana drzwi wejściowych

Drzwi zewnętrzne powinny zapewniać domownikom poczucie bezpieczeństwa, dobrą izolacje termiczną, oraz chronić przed hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Stare i wysłużone drzwi wejściowe są zwykle nieszczelne, co powoduje duże straty ciepła w chłodnych porach roku. Przekłada się to na wyższe rachunki za ogrzewanie. Stare drzwi są także zwyczajnie nieestetyczne. Dlatego wymiana drzwi wejściowych bywa koniecznością. Aby wymienić drzwi zewnętrzne, najlepiej skontaktować się z firmą, która świadczy takie usługi. Dostaniemy do wyboru całą gamę modeli w różnych kolorach i rozmiarach. Specjaliści zadbają także o montaż drzwi wejściowych. To duże ułatwienie, ponieważ wymiana drzwi wiąże się ze sporym nakładem pracy. Najczęściej razem z drzwiami wymieniana jest także ościeżnica. To konieczny zabieg, ponieważ nowe drzwi nie będą pasowały do starej, często wykonanej z materiałów, których już się nie stosuje. Montaż drzwi nie powinien trwać dłużej niż jeden dzień, ponieważ pozostawienie niczym niezabezpieczonego otworu jest niebezpieczne.

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Planując dokonanie wymiany drzwi wejściowych, musimy zastanowić się, jakiego modelu potrzebujemy. Drzwi zewnętrzne drewniane charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Dobrze chronią pomieszczenia przed utratą ciepła i hałasami. Mogą być gładkie lub ozdobione kasetonami i wzmocnione ukrytą wewnątrz blachą. Ich wadą jest mała odporność na zmiany wilgotności powietrza. Do mieszkania w starej kamienicy, w której często panuje wilgoć, lepsze będą drzwi metalowe, wykonane ze stali lub aluminium. Tego typu drzwi wejściowe mają tę zaletę, że dobrze chronią mieszkanie przed pożarem i włamaniem. Można zdecydować się na drzwi z tworzywa, składających się z wielokomorowych profili, między którymi umieszczone jest plastikowe wypełnienie, wraz z materiałem ocieplającym. Z kolei drzwi dwuskrzydłowe pasują do dużych domów wolnostojących z przestronnym hallem. Najlepszym rozwiązaniem są jednak drzwi hybrydowe, które łączą w sobie zalety drzwi drewnianych i metalowych. Są nieco droższe, ale pamiętajmy, że wymianę drzwi przeprowadza się raz na wiele lat. Dlatego powinny być solidne i trwałe. Nowe drzwi zewnętrzne powinny być wyposażone w bolce antywyważeniowe i dobrej jakości zamki. Uchroni to nasze mieszkanie lub dom przed nieproszonymi gośćmi, jakimi są włamywacze.

Ile kosztuje wymiana drzwi zewnętrznych?

Cena nowych drzwi wejściowych wraz z montażem zależy od wielu czynników. Należy do nich materiał, z jakiego są wykonane, ich wielkość oraz zakres prac przy montażu drzwi. Każda firma oferująca wymianę drzwi zewnętrznych, ma własny cennik. Kwota do zapłaty wzrośnie, jeśli zdecydujemy się zamontować nową ościeżnicę, co najczęściej bywa konieczne. Ościeżnice produkowane obecnie są bowiem idealnie dopasowane do nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Cena zależy również od technologii montażu zastosowanej przy wymianie drzwi. W zależności od tych wszystkich parametrów, wymiana drzwi to wydatek od 2 tys. zł do 10 tys. zł. Ceny ustalane są z każdym klientem indywidualnie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
GFI - Technika grzewcza na najwyższym poziomie

GFI – Technika grzewcza na najwyższym poziomie!

Jakie dokumenty są niezbędne przy nabyciu pojazdu w komisie samochodowym?

Jakie dokumenty są niezbędne przy nabyciu pojazdu w komisie samochodowym?