GFI - Technika grzewcza na najwyższym poziomie
in

GFI – Technika grzewcza na najwyższym poziomie!

Grupa firm instalacyjnych słynie z montażu oraz serwisu wszelkiego rodzaju instalacji grzewczych. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje montaż m.in. takich instalacji jak: ogrzewanie podłogowe, instalacja centralnego ogrzewania czy systemu rekuperacji. Wszystkie rodzaje instalacji grzewczych powinny być wykonane przez specjalistyczne firmy, aby mieć pewność, co do właściwej i bezawaryjnej pracy całej instalacji grzewczej przez wiele lat.

 

Technika grzewcza

Technika grzewcza obejmuje wszystkie urządzenia wchodzące w skład układu hydraulicznego kotłowni, układu odprowadzenia spalin oraz układu automatyki. Głównymi produktami tego działu są kotły grzewcze, kolektory słoneczne, piece, pompy ciepła, systemy ogrzewania płaszczyznowego, grzejniki i niezbędna armatura. W skład techniki grzewczej wchodzą również takie instalacje jak: klimatyzacja oraz wentylacja. Odpowiedni montaż tego rodzaju instalacji gwarantuję dużą wydajność cieplną oraz zapewnia odpowiednią temperaturę w budynku przez cały rok.

Technika grzewcza Bydgoszcz

W Bydgoszczy swoje usługi z zakresu techniki grzewczej oferuje przedsiębiorstwo GFI. Zajmują się oni techniką grzewczą i sanitarną oraz posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu różnego rodzaju instalacji grzewczych. Hurtownią hydrauliczną, która posiada szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach jest firma Proterm. Szeroki wybór produktów zarówno w sklepie stacjonarnym jak i sklepie internetowym gwarantuje, iż znajdą państwo w niej każdy poszukiwany produkt. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, dzięki czemu cechują się wysoką odpornością oraz bezawaryjnością.

Centralne ogrzewanie

 Instalacja centralnego ogrzewania polega na jednoczesnym ogrzewaniu wielu pomieszczeń z jednego źródła ciepła zainstalowanego w jednym z tych pomieszczeń lub w specjalnym pomieszczeniu gospodarczym, zwanym często kotłownią. Centralne ogrzewanie składa się z trzech części:

  • źródła ciepła – jest to najczęściej kocioł z urządzeniami pomocniczymi, w którym w procesie spalania wytwarza się określoną ilość energii cieplnej,
  • systemu dystrybucji ciepła – wytworzona energia cieplna zostaje rozprowadzona do pomieszczeń, które mają zostać ogrzane, dzięki systemowi rur z cieczą lub kanałów powietrznych,
  • elementy przekazujące ciepło do pomieszczeń np. grzejniki, anemostaty lub kratki grzewcze.

 

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to doskonały sposób zapewnienia komfortu cieplnego w pomieszczeniu. Spośród instalacji płaszczyznowych to właśnie podłogówka jak dotąd zyskała największą popularność. Tego typu instalację grzewczą można stosować, jako podstawowe ogrzewanie dla całego budynku, lub jako uzupełnienie tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego w wybranych pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe idealnie sprawdza się we współpracy z instalacjami zasilanymi przez kotły kondensacyjne lub pompy ciepła, ponieważ pracuje one na niskich parametrach zasilania i powrotu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Grzanie klimatyzacją – co warto wiedzieć?

Wymieniamy drzwi zewnętrzne