czarne baterie łazienkowe
in

Baterie łazienkowe

Łazienka powinna być wygodna i ładna. By to było możliwe warto zadbać też o takie z pozoru szczegółowe elementy, jak baterie łazienkowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Rodzaje baterii łazienkowych

Wybór baterii łazienkowej to nie taka łatwa sprawa, zwykle potrzebne są co najmniej dwie: umywalkowa oraz prysznicowa lub wannowa. Coraz częściej do kompletu trzeba też dobrać baterię do bidetu. Baterie te różnią się dodatkowo sposobem mocowania: wyróżniamy baterie naścienne, podtynkowe lub stojące, jedno lub dwuuchwytowe. Baterie łazienkowe mogą być też wyposażone w dodatkowe udogodnienia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii łazienkowych?

Przy wyborze baterii trzeba zawsze brać pod uwagę istniejącą instalację hydrauliczną, zwłaszcza jeśli zostały już położone płytki lub wybrane meble łazienkowe i nie ma już specjalnej możliwości zmiany sposobu mocowania. Baterie łazienkowe, zwłaszcza te umywalkowe i wannowe, powinny być też odpowiednio dopasowane do armatury. Bateria powinna być mocowana na tyle wysoko nad umywalką by podczas korzystania nie rozbryzgiwać wody po całej łazience. Powinna mieć też odpowiednio dopasowany rozmiar i kąt nachylenia wylewki, tak by można było wygodnie korzystać z umywalki. Warto też zwrócić uwagę na to, co taka bateria posiada w środku, za najbardziej trwałe uznaje się te z wkładkami ceramicznymi.

By było nie tylko modnie, ale i funkcjonalnie

Dziś baterie łazienkowe mają nie tylko spełniać swoje zadania użytkowe, ale mogą wręcz zdobić. Właśnie dlatego przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na aspekt estetyczny wybranego rozwiązania. Kupując kilka rodzajów baterii do jednej łazienki warto postawić na produkty nie tylko w jednym kolorze, ale wręcz z jednej kolekcji. Baterie powinny też pasować do całej aranżacji wnętrza, zarówno do wybranych płytek, armatury, jak i mebli. Nie oznacza to wcale, że baterie nie mogą się zbytnio wyróżniać, wręcz przeciwnie, coraz częściej stanowią one ważny element dekoracyjny. Właśnie dlatego w łazienkach coraz częściej obok baterii stalowych lub chromowanych pojawiają się te w czarnym i złotym kolorze. Tego typu nowoczesne, jak i klasyczne baterie w szerokiej gamie wzorów oferuje polski producent Blue Water, do którego warto zajrzeć zwłaszcza szukając gustownych czarnych baterii łazienkowych.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lampa kuchenna

Jak wybrać lampę do kuchni?

przyssawki

Wszystko, co musisz wiedzieć o przyssawkach do szkła. Przewodnik budowlany