lampa kuchenna
in

Jak wybrać lampę do kuchni?

Nabywając oświetlenie do domu, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Nowoczesne lampy do kuchni dostępne są w wielu wariantach, które jednak mogą nie spełnić oczekiwań praktycznych, pomimo tego, że dobrze prezentują się wizualnie.

  1. Lampy wiszące do kuchni, a rodzaj gwintu żarówki
  2. Jaki powinien być kąt rozchodzenia się światła w lampie do kuchni?
  3. Oświetlenie do kuchni – minimalizm, czy skomplikowane formy?

Wymiana lamp zawsze jest nieco problematyczna, więc chcąc uniknąć potencjalnych kłopotów, lepiej dwa razy się zastanowić przed nabyciem konkretnych lamp. Pierwszym, o czym należy pamiętać jest to, by nigdy nie bazować jedynie na wyglądzie.

 

Lampy wiszące do kuchni, a rodzaj gwintu żarówki

Spojrzenie na lampy przez pryzmat kwestii technicznych nie zawsze jest tym, na co klienci zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Jest to jednak błąd, zwłaszcza gdy kupuje się lampy sufitowe do kuchni w wymyślnych kształtach. Aktualnie na rynku jest dostępnych wiele lamp projektowanych głównie z myślą o wystroju wnętrza, a niekoniecznie o kwestiach praktycznych. Nabywając lampę, najwygodniej będzie bazować na modelach, w których stosuje się tradycyjne gwinty E27 lub E14. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy do lampy pasują żarówki w tradycyjnych rozmiarach. W przeciwnym razie może być kłopot z nabyciem żarówek na wymianę, co może nie jest poważnym problemem w dobie zakupów przez internet, jednak w przypadku tak newralgicznego pomieszczenia jak kuchnia, lepiej nie robić sobie kłopotów.

 

Jaki powinien być kąt rozchodzenia się światła w lampie w kuchni?

Kupując lampy wiszące do kuchni trzeba też zwrócić uwagę na kąt rozchodzenia się światła. Często nowoczesne lampy do kuchni nie są tak skonstruowane, by być praktyczne. Nie stanowi to problemu, jeśli pomyśli się o tym zawczasu. Wystarczy zamontować dodatkowe oświetlenie punktowe na szafkach kuchennych lub wykorzystać tak zwane świetlówki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli tego się nie zrobi, trzeba zadbać by sama lampa wisząca miała kąt rozchodzenia się światła taki, by oświetlać każdy fragment pomieszczenia i szafek.

 

Oświetlenie do kuchni – minimalizm, czy skomplikowane formy?

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, można kupować lampy do kuchni w dowolnym wariancie, o ile wcześniej szczegółowo zaprojektuje się oświetlenie w pomieszczeniu. Wtedy można wykorzystać lampy od wymyślnych kształtach, które jednak nie zawsze będą funkcjonalne, co zniweluje się większą ilością punktów oświetlających.

Istotne jest jednak to, by pamiętać, że powierzchnie lamp i innych przedmiotów w kuchni regularnie się brudzą od pary i na przykład cząstek tłuszczu. Oryginalne i skomplikowane w swojej konstrukcji lampy z pewnością będą efektownie wyglądać, jednak mogą być bardzo trudne do czyszczenia. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej zdecydować się na bardziej minimalistyczne formy.

undefined

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
grzejnik dekoracyjny

Grzejnik dekoracyjny w łazience – inspiracje i aranżacje!

czarne baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe