przyssawki
in

Wszystko, co musisz wiedzieć o przyssawkach do szkła. Przewodnik budowlany

Przyssawki do szkła uchodzą za niezbędne wyposażenie każdej osoby, która ma zamiar pracować z segmentami szklanymi. To właśnie one odpowiadają za transport tafli z jednego punktu, do drugiego. Bez tego urządzenia prace montażowe byłyby niezmiernie trudne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Przed rozpoczęciem robót warto jednak zaznajomić się z rodzajami dostępnych przyssawek, gdyż niewłaściwy dobór może prowadzić do przykrych konsekwencji. Jedną z nich jest np. uszkodzenie szyby. W niniejszym artykule odnajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o przyssawkach do szkła.

 

Przyssawki do szkła – do czego służą?

Przyssawki do szkła to profesjonalne urządzenie umożliwiające transport oraz montaż wszystkich powierzchni płaskich, co czyni je niezwykle uniwersalnym. Za tę powierzchnię przyjmuje się głównie różnego rodzaju tafle szklane, ale mogą to być również tworzywa sztuczne, drewno, a nawet kamień. Do każdego zadania należy jednak dobrać odpowiedni rodzaj urządzenia, gdyż niewłaściwy wybór prowadzić może do zniszczenia powierzchni. Dopasowana przyssawka umożliwia nam przenoszenie nawet bardzo ciężkich przedmiotów.

Urządzenie działa na zasadzie różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz przyssawki. Przykładając powierzchnię ssącą do transportowanej tafli, w komorze przyssawki wytwarza się podciśnienie i dopóki jest obecne, ciśnienie na zewnątrz jest znacznie wyższe. Proces ten powoduje, że urządzenie jest w stanie przytrzymać dany element. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na to, aby przyssawka była dobrze zamontowana, gdyż jakakolwiek szczelina mogłaby prowadzić do odczepienia się elementu, a tym samym również jego zniszczenia.

Profesjonalne przyssawki do szyb umożliwiają montaż mniejszych oraz większych tafli zarówno w niskich domach, jak i w wysokich wieżowcach. Warto skorzystać z ich pomocy, gdyż wpływa to na szybkość prowadzonych prac oraz ich bezpieczeństwo.

 

Rodzaje przyssawek do szkła

Na rynku dostępny jest szeroki asortyment przyssawek do szyb. Różnią się od siebie rozmiarem, parametrami oraz przeznaczeniem. Inny rodzaj przyssawek stosowany jest do przedmiotów płaskich, a inny do zakrzywionych oraz chropowatych. Wybierając odpowiedni rodzaj elementów ssących, należy szczególną uwagę zwrócić na:

  • Rodzaj transportowanej powierzchni,
  • Kształt tafli,
  • Ciężar powierzchni,
  • Rodzaj mocowania przyssawki,
  • Temperaturę i warunki pracy.

przyssawki do szkła

Przyssawki jako niezbędne narzędzia do montażu szyb

Główny podział przyssawek obejmuje przyssawki ręczne oraz przyssawki próżniowe. Przyssawek ręcznych używa się do przenoszenia małych tafli oraz tafli o niewielkim poziomie chropowatości. W większości przypadków ich udźwig wynosi zaledwie 100 kg. Znacznie bardziej zaawansowanym urządzeniem są przyssawki próżniowe, którymi możemy transportować i montować powierzchnie charakteryzujące się dużą wagą. Przyssawki próżniowe stanowią jeden z najpopularniejszych urządzeń służących do transportu i montażu powierzchni płaskich. Ich wartością charakterystyczną jest wysoka precyzja montażu.

Decydując się na zakup przyssawki do szkła, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, do czego dane urządzenie będzie nam służyć. Absurdalnym byłoby kupowanie profesjonalnej przyssawki próżniowej tylko wtedy, kiedy mamy do przeniesienia dość lekki element. Pamiętaj również o tym, aby odpowiednio dopasować rodzaj uchwytu do transportowanej powierzchni, aby nie uszkodzić lub całkowicie nie zniszczyć danego elementu, bo przecież nie o to nam chodzi.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czarne baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe

firma sprzatajaca

Kiedy należy ozonować pomieszczenia?