firma sprzatajaca
in

Kiedy należy ozonować pomieszczenia?

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji pomieszczeń, która cieszy się rosnącą popularnością. Można ją wykorzystywać dosłownie wszędzie – zarówno w ogromnych centrach logistycznych, jak i w prywatnych mieszkaniach. Znakomicie radzi sobie z usuwaniem niebezpiecznych bakterii, wirusów oraz pleśni. Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie? Sprawdź to!

Nieprzyjemny zapach

Problem przykrego zapachu we wnętrzu mieszkania jest dość powszechny. Nie zawsze wynika z braku sprzątania czy niedostatecznego wietrzenia pokoi. Często jest spowodowany przebywającymi w domu zwierzętami, pleśnią, czy dymem papierosowym. Większość osób próbuje go zamaskować, stosując np. rozmaite odświeżacze powietrza, ale zazwyczaj jest to nieskuteczne lub usuwa problem jedynie na krótki czas. Co więcej, przykry zapach najczęściej występuje w starym budownictwie, jak i w mieszkaniach po zmarłych. Aby skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu, to najlepiej zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń – taką usługę oferuje firma Cleanpest z siedzibą w Warszawie.

Pleśń na ścianach

Inną sytuacją, w której warto rozważyć ozonowanie, jest pleśń. Najczęściej pojawia się na ścianach lub suficie, w wyniku czego możemy zaobserwować plamy o ciemnym zabarwieniu, czyli tzw. grzyby pleśniowe. Zazwyczaj wynika z braku należytej dbałości, choć przyczyną mogą być też wady budynku lub zalanie. Przebywanie w takich pomieszczeniach negatywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego gdy ją zauważymy, to musimy jak najszybciej zacząć działać. Nie ma sensu sięgać po środki grzybobójcze, bowiem mają one jedynie czasową skutecznością. Lepszym rozwiązaniem jest ozon, który szybko i efektywnie niszczy toksyny i zarodniki pleśni. Zazwyczaj wystarczyć jedynie raz wykonać ozonowanie, choć w niektórych sytuacjach trzeba wykonać kilkukrotnie ten proces, by skutecznie pozbyć się problemu.

Wirusy i bakterie

W takich miejscach jak gabinety lekarskie, przychodnie medyczne, hotele, czy chociażby pomieszczenia biurowe każdego dnia przebywa mnóstwo osób, dlatego też bakterie i wirusy mają szerokie pole do popisu. Przenoszą się one bardzo szybko, dlatego niezbędna jest skuteczna dezynfekcja. Najlepszym wyborem jest ozonowanie pomieszczeń, co wynika z tego, że ozon jest bezlitosny dla wywołujących choroby bakterii i wirusów. To szczególnie istotne w obecnych czasach, gdy cały świat walczy z koronawirusem, a my musimy dbać o efektywną dezynfekcję, by uchronić siebie i innych przed zarażeniem. Dodatkowo warto wiedzieć, że ozonowanie warto wykonywać we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach, w tym również w samochodach.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przyssawki

Wszystko, co musisz wiedzieć o przyssawkach do szkła. Przewodnik budowlany

plama oleju

Jak pozbyć się plamy z oleju samochodowego?