plama oleju
in

Jak pozbyć się plamy z oleju samochodowego?

Nawierzchnia oszpecona przez plamy z oleju samochodowego nie prezentuje się zbyt dobrze. Mimo że możemy starać się unikać takich defektów, to jednak zapewne prędzej czy później będziemy musieli się z nimi zmierzyć. Całe szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tłustych plam powstałych np. na skutek awarii układu hydraulicznego. Które z nich warto wypróbować, gdy zdarzy się taka sytuacja? Dowiedz się!

Specjalne środki do usuwania tłustych plam – czy warto z nich korzystać?

Praktycznie każdy sklep budowlany oferuje szeroki wybór środków przeznaczonych do usuwania plam z nawierzchni. Zazwyczaj są one również w bardzo atrakcyjnych cenach, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że gdy pojawiają się nieestetyczne zanieczyszczenia np. na kostce brukowej, to większość osób udaje się do sklepu po taki produkt. Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że nie do końca, ponieważ często powodują one nowe zabrudzenia. Mają one bardzo silne działanie, dlatego też mogą doprowadzić do odbarwienia nawierzchni. Z tego powodu najpierw warto wypróbować inne, bezpieczniejsze sposoby.

Jak samodzielnie usunąć plamy oleju?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się nieestetycznych tłustych plam z nawierzchni, jest zastosowanie płynu do mycia naczyń. Wystarczy wlać kilka kropel tego produktu do ciepłej wody i spryskać nią powierzchnię. Najlepiej użyć do tego przenośnej myjki wysokociśnieniowej.

Skuteczny jest również piasek, który ma właściwości chłonące zanieczyszczenia i wodę. Usuwanie plam oleju tym sposobem polega na zasypianiu plam oleju i odczekaniu kilku minut. Po upływie określonego czasu należy usunąć piasek, natomiast zabrudzenia polać wodą. Co więcej, istnieją również materiały do zbierania oleju, które mają rozmaite formy – np. maty lub granulaty.

Skuteczne i szybkie usuwanie plam oleju – skorzystaj z usług profesjonalistów

Czasem jednak okazuje się, że samodzielne usuwanie plam oleju jest nieskuteczne. W takiej sytuacji warto zwrócić się po pomoc do firmy Eco-Para, która dysponuje profesjonalnymi narzędziami, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafi dobrać właściwy sposób czyszczenia. W przypadku plam z oleju najczęściej zastosowanie znajduje technologia wysokociśnieniowa, która umożliwia szybkie przywrócenie nienagannego wyglądu nawierzchni. Należy również wiedzieć, że ta metoda jest całkowicie bezpieczna – nie musimy obawiać się żadnych zacieków czy uszkodzeń. Ponadto możemy liczyć na atrakcyjne ceny i szybkie wykonanie usługi.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
firma sprzatajaca

Kiedy należy ozonować pomieszczenia?

Jakie kupić meble do sypialni?