in

Systemy układania płytek. Profesjonalny efekt i solidna glazura na lata

Standardowe płytki ceramiczne na ścianie lub podłodze skutecznie zabezpieczają powierzchnie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Dzięki nim powierzchnie płaskie w łazience lub kuchni można ochronić przed wilgocią, plamami z tłuszczu i osadami z kuchenki. Płytki pełnią również funkcję dekoracyjną, jednak by były ozdobą pomieszczenia, muszą być położone równo z dbałością o wszelkie detale. W ich klejeniu pomoże system poziomowania płytek, z którego mogą skorzystać zarówno majsterkowicze amatorzy, jak i profesjonaliści.

1. Czym są systemy układania płytek?

2. System poziomowania płytek – zalety

Płytki tarasowe gresowe, ceramiczne do łazienki i kuchni lub gres do przedpokoju to trwałe materiały wykończeniowe, które od lat mają swoich zwolenników. Użytkownicy cenią sobie ich trwałość oraz estetykę i możliwość wybierania płytek różnej grubości, twardości i w wielu kolorach oraz wzorach. Dzięki temu można stworzyć efektowną aranżację dowolnego wnętrza. Aby zadbać o jej estetykę, powinno się wykorzystać system poziomujący do układania kafli. Sprawdź, jaki system poziomowania wybrać i jakie są jego zalety.

Czym są systemy układania płytek?

System układania płytek dostępny na pro-budowa.pl/kategoria-produktu/systemy-poziomowania to zestaw narzędzi, które służą do uzyskania idealnie płaskiego i równego podłoża. Dzięki niemu bez względu na grubość płytek, ich wielkość i kształt, powierzchnia kafli jest gładka, a przestrzenie między płytkami jednakowej szerokości. Systemy typu klips umieszczane na krawędziach płytek zapobiegają przesunięciom, gwarantując wysoki poziom estetyki. Jednocześnie sprzyjają wysokiej funkcjonalności wnętrza.

Systemy poziomujące do płytek obejmują zarówno jednorazowe akcesoria takie jak kliny z tworzywa sztucznego, jak i wielorazowe igły do systemu poziomującego. Dzięki możliwości ponownego użycia wielu elementów systemu cenią go profesjonaliści, którym zależy na optymalizacji kosztów korzystania z narzędzi usprawniających układanie glazury w prywatnych i publicznych budynkach.

System poziomowania płytek – zalety

System poziomowania do płytek ceramicznych przede wszystkim ułatwia układanie glazury. Klipsy, kliny i igły do mocowania umożliwiają uzyskanie perfekcyjnego wykończenia ściany lub podłogi. Dzięki nim skraca się czas potrzebny na ułożenie kafli, a glazurnicy obniżają koszty pracy. Poziomowanie płytek za pomocą precyzyjnych narzędzi zapobiega powstawaniu nierówności bez konieczności ciągłego sprawdzania poziomu ściany lub podłogi za pomocą poziomicy. Wystarczy używać jej raz na jakiś czas, by upewnić się, że system poprawnie spełnia swoją rolę. Co ważne, z systemu można korzystać wielokrotnie na różnych budowach, gdyż wystarczy dostosować go do grubości płytek w konkretnym przypadku.

Jeśli zastanawiasz się, jaki system poziomowania płytek wybrać, powinieneś pamiętać, że nawet najlepsze kliny i mocowania nie wykonają całej pracy za glazurnika. Jego zadaniem jest dokładne rozplanowanie ułożenia płytek, stworzenie ich wzoru na ścianie lub podłodze, a następnie ich przycinanie i klejenie do ściany. Glazurnik przygotowuje podłoze – wyrównuje je, odtłuszcza i oczyszcza z farby oraz zaprawy. Następnie przygotowuje klej i rozprowadza go na powierzchni, do której zamierza przykleić kafle. Po wyschnięciu płytek jego praca polega na usunięciu klinów i uzupełnieniu przerw między kaflami za pomocą fugi. Na koniec konieczne jest umycie płytek z resztek fugi, kleju i innych środków, których użyto do wykończenia ściany lub podłogi w danym pomieszczeniu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Systemy wystawiennicze na targi – jakie ekspozytory wybrać?

Co to są pompy głębinowe i do czego służą?