in

Odkurzacz budowlany – czym się różni od zwykłego?

Praktycznie każdy remont mieszkania lub domu wiąże się z koniecznością odkurzania posadzek. Dotyczy to również wykończenia lokali w tak zwanym stanie surowym. Zanieczyszczenie podłogi to w dużej mierze pył powstający m.in. w wyniku szlifowania ścian, a także drobne fragmenty gruzu. Nawet w przypadku niewielkich pomieszczeń zamiatanie jest nie tylko nieefektywne, ale również powoduje duże zapylenie.

Najlepszym wyborem jest odkurzacz budowlany. Czym urządzenie tego typu różni się od zwykłego odkurzacza? Dlaczego wypożyczalnia sprzętu budowlanego pozwala zaoszczędzić w trakcie remontu lub wykończenie mieszkań oraz domów?

Odkurzacz budowlany – wysoka moc i wytrzymałość

Odkurzacze budowlane to grupa urządzeń przeznaczonych do efektywnego i przede wszystkim bezpiecznego odkurzania podłóg i posadzek. Sprzęt tego typu wyróżnia się wysoką mocą silnika, która bezpośrednio przekłada się na wysoką moc ssącą. W praktyce odkurzacz budowlany pozwala na zasysanie nie tylko pyłu, kurzu i zanieczyszczeń, ale również niewielkich i średniej wielkości bryłek gruzu. Wnętrze urządzeń tego typu jest przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu można bezpiecznie zasysać nawet duże ilości zanieczyszczeń.

Odkurzacz budowlany a zwykły – różnice

Pierwszą różnicą jest wielkość. Odkurzacze budowlane są z reguły zdecydowanie większe niż ich zwykłe odpowiedniki. Oznacza to, że mieszczą dużo więcej zanieczyszczeń (częstotliwość opróżniania jest rzadka). Drugą różnicą są zastosowane materiały do produkcji urządzeń. Modele budowlane wyróżniają się zdecydowanie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne niż domowe urządzenia. Kolejną kwestią jest silnik, który ma dużo większą moc. Domowe odkurzacze są znacznie słabsze.

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują zarówno krótko, jak i długoterminowy wynajem różnego rodzaju urządzeń, w tym odkurzaczy. Nie trzeba kupować nowych (lub używanych) modeli, ponieważ opcja wynajmu jest korzystna cenowo. Dodatkowo osoby decydujące się na wynajem mają pewność, że urządzenia są w doskonałym stanie technicznym.

Zapraszamy: Najem Majster – wypożyczalnia sprzętu budowlanego Poznań

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Napędy do bram garażowych – gdzie kupić?

Żywice poliuretanowe do iniekcji