wentylator do łazienki
in

Nowoczesne wentylatory łazienkowe: sprawdź ich funkcje

Oryginalne wentylatory łazienkowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej można je spotkać nie tylko w łazienkach publicznych, ale również w łazienkach prywatnych. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Oryginalne wentylatory łazienkowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej można je spotkać nie tylko w łazienkach publicznych, ale również w łazienkach prywatnych. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

 

Jaka wydajność wentylatora łazienkowego?

Aby wybrać niezawodny wentylator łazienkowy należy zwrócić uwagę oczywiście na jego wydajność. W dużej mierze to właśnie od wydajności zależy, jak szybko nasz wentylator wyciągnie z łazienki parę albo nieprzyjemny zapach. Według specjalistów najlepiej wybrać sprzęt, który pochwalić się może przynajmniej trzykrotnie większą kubaturą niż objętość łazienki. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać idealny wentylator do łazienki, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Oprócz samej wydajności warto zwrócić uwagę na średnica kanału wentylacyjnego i miejsce, w którym nowy wentylator zostanie zamontowany.

 

Jakie funkcje dodatkowe?

Producenci wentylatorów łazienkowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe urządzenia wyposażone w coraz bardziej zaawansowane funkcje. Największym zainteresowaniem cieszy się wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgoci, które automatycznie uruchamiać będą się w momencie, gdy wilgoć w łazience osiągnie zaprogramowaną wartość. Oprócz czujka wilgoci, można znaleźć wentylatory łazienkowe z czujnikiem ruchu. Jak łatwo się domyślić urządzenia z czujnikiem ruchu uruchamiane będą automatycznie, gdy czujka wykryje ruch. Godne polecenia są modele z czujką ruchu i dodatkowym timerem.

 

Wentylatory z opóźnieniem czasowym

Nowoczesny wentylator łazienkowy z funkcją timera pracować będzie przez pewien czas po jego wyłączeniu. Czas pracy można oczywiście indywidualnie ustawić do swoich potrzeb. Pamiętać należy o tym, że wentylatory tego typu najczęściej wymagają podłączenia trójprzewodowego. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się producent oferuje wentylatory z automatycznym timerem. Silnik w wentylatorze najczęściej startuje dopiero po kilku sekundach od włączenia światła w łazience. Jeżeli światło zgaśnie po kilku sekundach, to oczywiście wentylator nie rozpocznie pracy. Godne polecenia są wentylatory łazienkowe z funkcją timera, które dość cicho pracują. Najlepsze modele generują jedynie 21dB, dlatego też znacząco poprawia się komfort ich użytkowania. Z wyposażenia dodatkowego przydać może się także zawór zwroty, który skutecznie zapobiega cofaniu się powietrza z kanału wentylacyjnego.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
naswietlacze led

Naświetlacze LED – Nowoczesny design i nowy poziom bezpieczeństwa

Nowoczesna sypialnia z drewnianą podłogą Pradyż Trophy

Skąd czerpać inspiracje? Zajrzyj do galerii wnętrz