podłogi Festfloor
in

Mikrocement i tynk dekoracyjny, czyli jak upiększyć wnętrze domu

Rozwiązań w projektowaniu wnętrz jest pewnie tyle ile głów nad tym pracuje. Każdy właściciel, częściej współwłaścicielka domu lub mieszkania, od czasu do czasu zarządza całościową zmianę wystroju. Dobór kolorów i elementów dekoracyjnych warto zostawić płci pięknej, ale już materiały, które dadzą wyjątkowy efekt powinny być domeną majsterkowiczów.

Dobrym wyborem będzie mikrocement, jako wysokiej jakości powierzchnia, która może znaleźć zastosowanie tak na ścianie, jak na podłodze. W przypadku dekorowania powyższych płaszczyzn warto sięgnąć po różnorodność, jaką daje tynk dekoracyjny. Przygotowanie całości nie jest skomplikowane, choć wymaga podstawowej wiedzy z zakresu remontowania i budowania, ale przecież każdy majsterkowicz, na życzenie pani majsterkowiczowej, taką posiada.

Festfloor - schody z mikrocementu wewnątrz

Specjalistyczne umiejętności przy stosowaniu mikrocementu

Mikrocement, inaczej zwany mikrobetonem, jest popularny przy wykańczaniu wewnętrznych struktur budynków ze względu na trwałość, a także duży wybór kolorów. Dzięki niemu można zaaranżować wnętrze wszechstronnie, czyli pokryć nim ściany, wykonać posadzki, a także powlec meble.

Ważne jest, że do wyłożenia posadzki lub ściany z mikrocementu nie potrzeba specjalistycznych zdolności. Dobrym pomysłem jest zakup zestawu do wnętrz Festfloor Go. W jego skład wchodzi mikrocement, dopasowany grunt i lakier, a całość w szybkim tempie zostaje utrwalona na powierzchni. Wysokiej jakości produkty łatwo jest aplikować samodzielnie. Wystarczy zasięgnąć porady specjalistów przy zakupie i zdolny budowlaniec poradzi sobie z wykończeniem domu.

Festfloor - łazienka z mikrocementu

Właściwości i stosowanie mikrocementu

Właściwości mikrocementu pozwalają na użycie go praktycznie w każdych warunkach i prawie na każdym materiale. Doskonale sprawdzi się w łazience i kuchni, ale również w otoczeniu kominka i kaloryferów. Istotny jest tutaj odpowiedni dobór produktu do danego pomieszczenia. Odporny na wilgoć Festfloor Life dobrze sprawdzi się, jako podłoże w łazience, a FestWall Life, jako ściany w tym wilgotnym pomieszczeniu.

Mikrocement jest materiałem niezwykle trwałym. W związku z tym można nim zabezpieczyć szereg elementów. Aby jego wygląd współgrał z trwałością warto pokryć go odpowiednim lakierem do mikrocementu.

Mniej znaną możliwością zastosowania mikrocementu jest możliwość pokrycia nim mebli. Takie rozwiązanie sprawdzi się na lekkich płytach meblowych, nadając im cięższy i stabilniejszy wygląd. Pamiętać oczywiście tu trzeba, by warstwa była cienka i dobrze nałożona. Wykorzystanie różnych struktur pozwoli na uzyskanie zupełnie indywidualnego charakteru mebli.

Festfloor - piętro z mikrocementu

Kolory tęczy i różnorodne struktury, czyli jaki tynk wybrać?

W zależności od upodobań można zaczerpnąć pomysłu na kolor pomieszczenia wśród szerokiej gamy barw tynków dekoracyjnych. Takie wykończenie wnętrza również nie jest trudne, wystarczy mieć pojęcie o budownictwie i odpowiednie narzędzia. Wśród tynków dekoracyjnych warto zwrócić uwagę na rodzaje strukturalne. To one zmieniają nie do poznania wygląd ścian. Stosowane różne struktury pomagają uzyskać efekt od zimnej popieli skandynawskiej do ciepłego wyglądu boazerii na ścianach.

Tu majsterkowicz powinien sięgnąć po dobry gatunkowo produkt, żeby powierzchnia dokładnie i równomiernie przylegała do siebie. Samo tynkowanie to czynność, którą zdolny budowniczy posiada. W przypadku układania tynku dekoracyjnego ważne jest umiejętne rozprowadzenie, tak by uzyskać odpowiednią strukturę powierzchni.

Festfloor - pomarańczowa łazienka z mikrocementu

Pomysł na przeobrażenie swojego mieszkania wymaga wyobraźni, chęci oraz wiedzy z zakresu prac remontowych. Jednocześnie, że uzyskać perfekcyjny wygląd, nieocenione są pewne zdolności artystyczne. Sam remont, czy budowa często mniej przysporzy problemów, niż umiejętne zestawienie kolorów czy struktur nowych powierzchni. Tu nieodzowna jest pomoc osoby, która będzie dobrze wiedziała, co to jest styl skandynawski lub rustykalny.

Reasumując, ze wszystkich materiałów, narzędzi oraz umiejętności majsterkowiczowi najbardziej potrzebna jest kreatywna pani majsterkowiczowa.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dom rynek pierwotny

Zakup domu z rynku pierwotnego – co warto wiedzieć?

podesty ruchome

Kurs na podesty ruchome – dla kogo?