koparka
in

Koparko-ładowarka – kiedy się przyda na budowie?

Praca na budowie nieodłącznie wiąże się z obecnością różnego rodzaju maszyn, które pozwalają na wykonywanie robót ziemnych. Wśród nich znajdują się m.in. koparko-ładowarki. Jedną z ich największych zalet jest możliwość wszechstronnego wykorzystania. Jak sama nazwa wskazuje, oprócz kopania, przydają się także do ładowania urobku na przyczepę. Opisywane maszyny oferują naprawdę ogromne możliwości, dzięki czemu prace budowlane przebiegają zdecydowanie szybciej i efektywniej. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ich wykorzystania?

 

Koparko-ładowarki – dlaczego powinny znaleźć się na placu budowy?

Głównym zadaniem tego typu pojazdów jest wykonywanie wykopów pod fundamenty budynku, przy czym wielkość i głębokość musi być zawsze dopasowana do przeznaczenia danej inwestycji. Maszyna przyda się na każdej budowie, niezależnie od tego z jakim terenem mamy do czynienia. Jeśli powierzchnia jest dosyć trudna, a poruszanie kłopotliwe, najlepiej sprawdzają się koparko-ładowarki z napędem gąsienicowym. Gdy jednak teren budowy jest utwardzony, znacznie lepszym rozwiązaniem są modele kołowe.

Na zastosowanie sprzętu wpływa także pojemność łyżki. Jeśli pojawia się konieczność wykonania dużych wykopów, wykorzystuje się sporej wielkości maszyny, które posiadają potężne silniki. Jest to niezbędne, aby móc efektywnie i szybko kopać oraz ładować urobek.

 

W jakim celu wykorzystuje się jeszcze koparko-ładowarki?

Prace ziemne to jedno, opisywane pojazdy znajdują zastosowanie również w momencie, gdy pojawia się konieczność załadowania różnego rodzaju surowców, np. żwiru, kamieni oraz wielu sypkich materiałów. Na placu budowy może zaistnieć też potrzeba przetransportowania ciężkich przedmiotów lub elementów konstrukcyjnych. W tym celu również wykorzystuje się koparko-ładowarki. Do łyżki wystarczy bowiem zamocować łańcuchy, które oplatają określony ładunek. W ten sposób można przenieść go w pożądane miejsce.

Zapraszamy: koparko ładowarki Rzeszów

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roboty ziemne

Roboty ziemne – jaki sprzęt jest potrzebny?

krzeslo tango

Krzesła na płozach – wybierz jakość i nietuzinkowe rozwiązania!