malowanie
in

Jedynka Impregnat

Gdy urządzamy ogród, myślimy nie tylko o roślinach, ale także o strefie wypoczynkowej dla domowników. Meble ogrodowe, szczególnie drewniane, są narażone na zniszczenie poprzez czynniki atmosferyczne takie jak słońce czy deszcz. Impregnat do drewna pozwoli zachować ich dłuższą żywotność. Sprawdź, jak skutecznie zadbać o swoje meble ogrodowe!

 

Jak chronić drewno?

Meble ogrodowe świetnie sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie, tarasie czy altance. Dzięki swoim różnorodnym rodzajom drewna, które można podzielić dwa rodzaje: polskie oraz egzotyczne, mamy wiele możliwości przy zakupie. Drewno jest bardzo wdzięcznym surowcem, który odnajduje się w wielu przestrzeniach. Z tego względu powinno się o nie dbać, aby cieszyć się jego trwałością, jakością oraz intensywnością kolorów jak najdłużej.

Warto wyposażyć się w impregnat do drewna Jedynka (www.farbyjedynka.pl), który opracowany został na bazie trzech aktywnych żywic, które zapewniają kompletną ochronę drewna. Dzięki dodatkowej ochronie unikniemy gromadzenia się wilgoci oraz zwiększymy odporność mebla na warunki zewnętrzne i atmosferyczne.

 

Na co zwrócić uwagę przy impregnacji?

Zaleca się, aby zadbać o meble ogrodowe przed rozpoczęciem sezonu, poprzez nałożenie podwójnej warstwy impregnatu do drewna. Przed nałożeniem środka do impregnacji należy powierzchnię drewnianych mebli oczyścić oraz osuszyć. Zabieg najlepiej powtarzać co roku przed rozpoczęciem sezonu letniego, dzięki temu meble zachowają trwałość powłoki nawet do sześciu lat.

Dodatkowo meble ogrodowe narażone są na pojawienie się pleśni oraz grzybów, w tym jednym z rodzajów jest nalot mączny. W okresie letnim meble ogrodowe są regularnie użytkowane oraz przenoszone z miejsca na miejsce. Powinno się zwrócić na to uwagę, ponieważ przez regularne użytkowanie mebli mogą pojawić się pęknięcia, skrzywienia czy poluzowane śruby.

 

Warunki przechowywania poza sezonem

Należy zadbać o meble ogrodowe nie tylko w czasie okresu letniego, ale również po jego zakończeniu. Złe przechowanie mebli podczas zimy również przyczynia się do uszkodzenia mebli. Najlepiej trzymać je w garażu lub w innym miejscu z zadaszeniem, aby uchronić je od deszczu. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zostawiać ich pod przykryciem folii – istnieje ryzyko pojawienia się pleśni.

Spędzanie czasu we własnym ogrodzie w czasie ciepłych dni to sama przyjemność! Impregnacja nie dotyczy tylko mebli prosto z salonu, można również nałożyć powłokę ochronną na meble, które już stoją w naszych ogrodach od dłuższego czasu. Zaimpregnuj swoje meble i ciesz się nimi przez długie lata!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie kupić meble do sypialni?

narożnik do salonu

Sztuka wyboru idealnego narożnika do salonu