maszyny stolarskie
Background carpentry woodworking woodshop, machines and tools, wooden boards, furniture details
in

Dlaczego w Twoim warsztacie stolarskim nie może zabraknąć grubościówki? Poznaj jej zalety

Duży wybór maszyn stolarskich o szerokim spektrum zastosowań sprawia, że urządzający warsztat nie zawsze wiedzą, na co się zdecydować. Czy potrzebna będzie Ci grubościówka? Warto zadać sobie to pytanie, szczególnie gdy zamierzasz obrabiać duże elementy na kilku płaszczyznach jednocześnie, a potem wykańczać je zgodnie z najlepszymi standardami.

Grubościówki przeznaczone są do obróbki drewna twardego i miękkiego – belek, desek oraz listew. Zaletą maszyny jest to, że pracuje szybko i precyzyjnie, łącząc w sobie frezarkę, pilarkę oraz wyrówniarkę. Grubiarka nadaje surowcowi kształt, a zaraz potem szlifierka wygładza element, co znacznie skraca ogólny czas realizacji zadania.

W ten sposób oszczędzasz też sporo miejsca w warsztacie, a do dyspozycji masz kompletny park maszynowy w kompaktowej formie. Jeżeli taka wizja jest dla Ciebie atrakcyjna, przyjrzyj się bliżej grubościówce, szczególnie takiej, która ma czterostronne wały nożowe. Tę i inne maszyny stolarskie znajdziesz na maszyny-stolarskie.com.pl/grubosciowki

Zautomatyzowane struganie drewna

Struganie drewna na grubościówce jest wygodne i szybkie. Pozwala na dokładne, a zarazem bezpieczne realizowanie zadań zarówno w warsztacie przydomowym, jak również profesjonalnym zakładzie stolarskim. Materiał jest przesuwany automatycznie i umieszczany precyzyjnie w polu roboczym pod nożami skrawającymi. Są one ustawione w taki sposób, aby nadać detalom pożądany kształt i wykończyć je zgodnie z założeniami projektu.

narzędzia stolarskie

Urządzenia o wielu funkcjach

Grubościówka może Cię pozytywnie zaskoczyć swoim potencjałem. Jest solidną konstrukcją, którą możesz rozbudowywać na wiele sposobów. Maszyna do profilowania i strugania drewna z powodzeniem może Ci służyć także jako przyrząd do ustawiania noży, dłutarka oraz podstawka do instalacji wiertarkilub innych sprzętów stolarskich czy monterskich. Wyposażenie jej w odciąg wiórów podniesie komfort pracy operatora i ułatwi utrzymanie czystości w warsztacie. Dodatkowo ciekawą opcją jest innowacyjny mechanizm zabezpieczający sprzęt przed niespodziewanym odrzutem.

Niski koszt inwestycji – ile kosztuje grubościówka?

Poznawszy wszystkie zalety urządzenia, inwestor może zadać sobie pytanie – ile przyjdzie mi zapłacić za grubościówkę? Tutaj pozytywnym zaskoczeniem okazuje się cena, która zwłaszcza w przypadku maszyn używanych jest bardzo atrakcyjna.

Bardziej rozbudowane modele w sklepie Maszyny Stolarskie nabędziesz za mniej niż 20 000 złotych, mając całkowitą pewność, że są sprawne techniczne i odpowiadają współczesnym standardom z branży.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Systemy mocowania desek

Planujesz budowę ogrodzenia na wiosnę? Sprawdź, jakie elementy konstrukcyjnie warto wykorzystać!

fotowoltaika panele

Wybieramy panele fotowoltaiczne. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę?