Systemy mocowania desek
in

Planujesz budowę ogrodzenia na wiosnę? Sprawdź, jakie elementy konstrukcyjnie warto wykorzystać!

Wiosna to doskonały czas na prace w ogrodzie. Wiele osób decyduje się wtedy ogrodzić teren swojej nieruchomości, a niektórzy nawet chcą zrobić to samodzielnie. Zadanie nie jest bardzo skomplikowane, wymaga jednak zaangażowania czasu, odpowiednich narzędzi i oczywiście solidnych elementów konstrukcyjnych. Co wybrać, gdy planujesz zrobić płot z drewna, kompozytu lub profili stalowych?

 

Systemy mocowania desek w systemie żaluzjowo-horyzontalnym

Jeżeli planujesz wykonać ogrodzenie w systemie żaluzjowo-horyzontalnym, to potrzebujesz akcesoriów montażowych do desek, profili stalowych i kompozytowych. Są nimi elementy mocujące i wzmacniające, a także kompatybilne z nimi śruby. Dzięki nim możesz swobodnie regulować odległości między przęsłami, aby zapewnić sobie lepszą widoczność przez prześwity lub całkowicie odgrodzić się od świata zewnętrznego. W każdej opcji warto jednak starannie rozplanować sposób prowadzenia ogrodzenia, aby uzyskany efekt spełniał Twoje oczekiwania. Chodzi nie tylko o design, ale też stabilność całej konstrukcji, sztywność poszczególnych części i odporność na wpływ czynników atmosferycznych.

Na tym etapie ważne jest też wizualne dopasowanie detali wykończeniowych do stylu nieruchomości. Dlatego, kupując systemy do mocowania deski ogrodzeniowej zwracaj uwagę na ich kolorystykę. Najczęściej do wyboru jest czarny, brązowy i grafitowy.

 

Wzmocnienia do desek drewnianych

Szczególnie ogrodzenia drewniane mogą wymagać zastosowania dodatkowych systemów wzmocnień. To elementy uzupełniające, które trzeba uwzględnić przy konstruowaniu płotów z przęsłami powyżej 1,8 metra długości. W ten sposób można sobie pozwolić na większe odległości między słupkami, co sprawia, że ogrodzenie jest minimalistyczne, a koszt jego wykonania niższy. Dzięki dodatkowym wzmocnieniom, dłuższe profile nie wyginają się i nie poddają podmuchom wiatru. Wilgoć ani słońce nie zostawiają na nich nieestetycznych zmian.

budowa ogrodzenia

Śruby montażowe i wzmacniające

Śruby mają za zadanie zespalać ze sobą poszczególne elementy ogrodzenia, w tym wzmocnienia i systemy mocowania. Standardowo producenci oferują je w opakowaniach po kilka sztuk, a kompletny zestaw składa się z par – wkrętów samowiercących do blach oraz wkrętów do drewna.

W ten sposób z łatwością dopasujesz akcesoria montażowe do materiału, z jakiego powstaje ogrodzenie oraz jego konstrukcji. Tutaj trzeba wziąć pod uwagę rozmieszczenie słupków, a także długość i ciężar przęseł. Do nowoczesnych ogrodzeń poziomych system mocowania deski jest idealnym rozwiązaniem. Umożliwia szybkie zamocowanie desek, bez konieczności spawania przęseł, nawet osobom, które nie zajmują się profesjonalnym montażem ogrodzeń i chcą wykonać ogrodzenie dopasowane do własnych potrzeb.

system mocowania ogrodzenia

Estetyczne i ochronne groty ogrodzeniowe

Natomiast w przypadku, gdy wybieramy bardziej klasyczne, stalowe rozwiązania, ze sztachetami pionowymi, to do ich wykończenia mogą być potrzebne groty ogrodzeniowe o walorach dekoracyjnych i ochronnych. Ich montaż jest również bardzo prosty i nie wymaga dodatkowego spawania do profili. Eleganckie, stylowe ogrodzenie jest dużo prostsze i mniej czasochłonne w wykonaniu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wełna mineralna

Isoroc czy Petralana – która wełna mineralna skalna będzie odpowiednia na elewację wentylowaną?

maszyny stolarskie

Dlaczego w Twoim warsztacie stolarskim nie może zabraknąć grubościówki? Poznaj jej zalety