wysokie rachunki za ogrzewanie
in

Wysokie rachunki za ogrzewanie? Postaw na grzejniki hybrydowe

Rachunki za ogrzewanie z roku na rok są coraz wyższe. Co gorsza, nierzadko komfort termiczny nie jest na takim poziomie, jakiego oczekujemy. Jak temu zaradzić? Na rynku dostępne są energooszczędne grzejniki hybrydowe. Nowoczesne modele o eleganckim designie, praktyczne, wygodne w użytkowaniu, a co najważniejsze, pozwalające na uzyskanie pożądanej temperatury przy jednoczesnych oszczędnościach. Czym się charakteryzują?

 

Ogrzewanie z wykorzystaniem elektryczności

Choć ceny za prąd rosną w szalonym tempie, rynek proponuje nam urządzenia, które potrafią – mimo jego wykorzystania – pracować oszczędnie i efektywnie. W dobie, gdy stawia się na ekologię, rozsądne wykorzystanie dostępnych źródeł oraz eliminowanie metod grzewczych powodujących powstawanie toksycznych produktów, grzejniki elektryczne zaczynają wieść prym na rynku.

Użytkownicy mają bowiem do wyboru różnorodne modele, w tym hybrydowe grzejniki od producenta https://econovli.pl/, które łączą w sobie zalety ogrzewania konwekcyjnego wraz z promieniowaniem podczerwonym. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób oczekujących oszczędności, ale i tych, którzy stawiają na intuicyjną obsługę, dodatkowe funkcje oraz ciekawy design.

 

Elektryczny grzejnik hybrydowy – jak działa?

W modelach elektrycznych grzejników hybrydowych wykorzystywane są moduły znane z ogrzewania konwekcyjnego oraz elementy promienników podczerwieni. Taka konstrukcja pozwala na efektywne ogrzewanie, długi czas utrzymania pożądanej temperatury, ale przy minimalnym wykorzystaniu energii elektrycznej. Ponadto są to designerskie modele grzejników, dzięki czemu można je dobrać do dowolnego wystroju wnętrza i dopasować do najciekawszych elementów wyposażenia, np. tych oferowanych przez sklep DomIDeko.pl.

Element grzewczy działający na zasadzie ogrzewania konwekcyjnego pozwala na uzyskanie pożądanej temperatury we wnętrzu. Gdy temperatura jest już na zadanym poziomie, w akcję wkracza promiennik podczerwieni, który decyduje o równomiernym rozprowadzaniu ciepła przez długi czas. Pierwszy element grzewczy nie pracuje w tym czasie. Jego zadaniem jest jedynie dogrzewanie, gdy zostaje wykryty spadek temperatury lub gwałtowna zmiana warunków termicznych w danym pomieszczeniu.

 

Zalety nowoczesnych grzejników elektrycznych

Nowoczesne modele elektrycznych grzejników są proste i intuicyjne w obsłudze. Wyróżnia je ponadto designerski wygląd, przede wszystkim zaś szybkie nagrzewanie. Do tego dostępne są modele z rozmaitymi funkcjami dodatkowymi.

Wśród tych ostatnich wymienia się czujniki otwartego okna bądź ruchu. Oznacza to, że w pomieszczeniu, w którym domownicy przestają przebywać lub w którym pozostanie otwarte okno, grzejnik obniża temperaturę, aby ograniczyć pobór mocy. Dogrzewanie pomieszczenia do zadanej temperatury zaczyna się, gdy ktoś pojawi się w pomieszczeniu lub okno zostanie zamknięte.

Rachunki w sezonie grzewczym nie muszą przerażać, domownicy mogą zaś liczyć na maksymalny komfort termiczny, gdy stawiają na nowoczesne grzejniki.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
konstrukcje dachowe w budownictwie

Konstrukcje drewniane – przyszłość czy przeżytek?

ślub

Jak przygotować się do zakupu wymarzonej sukni ślubnej?