dzieci
in

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o wózkach dla bliźniaków?

Spotkało Cię podwójne szczęście i za kilka miesięcy powitasz na świecie bliźniaki? A może już zostałeś szczęśliwym rodzicem dwójki maluszków i szykujesz się na pierwsze spacery w powiększonym składzie? Czekają Was wspaniałe wspólne chwile, ale wcześniej musisz się do nich odpowiednio przygotować. Podstawowym wyposażeniem będzie oczywiście wózek – najlepiej bliźniaczy. Podwójny model świetnie sprawdzi się na krótkich przechadzkach po osiedlu, w drodze do sklepu, ale też podczas weekendowych eskapad za miasto. Zobacz, czym kierować się przy zakupie wózka.

Wózki 3w1, głębokie czy spacerowe?

Dopóki dzieci nie usiądą samodzielnie, będą wożone w wózku płaskim. Gondola powinna być na tyle obszerna, aby wystarczyła do 6-8 miesiąca życia maluchów, zapewniając im komfort i swobodę ruchów. Oczywiście gondole powinny być dwie – dla każdego dziecka osobno. Tutaj do wyboru masz wózki „piętrowe”, w których jeden element jest wyżej, a drugi niżej. Jeżeli nie przeszkadza Ci większa szerokość wózka oraz rączki do jego prowadzenia, to możesz zdecydować się na ustawienie jednej gondoli obok drugiej. Taka konfiguracja również jest wygodna i pozwala Ci stale obserwować swoje pociechy. Najczęściej ułożenie jeden obok drugiego producenci stosują w spacerówkach. Te są mniejsze, lżejsze i bardziej zwinne, dzięki czemu można nimi w łatwy sposób manewrować.

Jeżeli wolisz kupić jeden produkt i używać go przez dłuższy czas, to postaw na wózek bliźniaczy  3w1. Są to modele, w których na tej samej ramie można zamontować gondolę, a potem spacerówki. Takie rozwiązanie jest też popularne w przypadku dzieci rok po roku. Starszak może już jeździć w spacerówce, podczas gdy jego młodsze rodzeństwo zostanie umieszczone w gondoli.

Design i funkcjonalność wózków bliźniaczych

Obawiasz się tego, że wózek bliźniaczy będzie ciężki, masywny i mało estetyczny? Nic bardziej mylnego! Te modele zyskują na popularności i cieszą się zaufaniem rodziców, bo stale są ulepszane. Niektóre z nich z powodzeniem wytrzymują nawet duże obciążenia i oprócz dzieci możesz nimi przewozić zakupy o wadze do 23 kilogramów! Wózek ułatwi Ci zatem nie tylko spacerowanie, ale też załatwianie codziennych sprawunków.

Zaawansowane wózki bliźniacze można też wyposażyć w adaptery do fotelików samochodowych, co jeszcze bardziej ułatwia podróżowanie i przemieszczanie się po mieście.

Za komfort dzieci odpowiadają amortyzowane ramy oraz koła, budki przeciwsłoneczne z filtrami, a także idealnie wyprofilowane siedziska z możliwością rozłożenia na płasko. Jako rodzic zwróć uwagę na wysokość rączki, materiał jej pokrycia oraz łatwość składania.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak pielęgnować drewniane deski tarasowe – 7 najważniejszych informacji

Do jakich wnętrz pasują meble antyczne?