grzejnik
in

Termostaty bezprzewodowe – ekologiczny dom bez zbędnego kucia

Termostaty są znane od bardzo wielu lat. Początkowo, stosowano w nich prosty mechanizm, który pod wpływem zmiany temperatury łączyć lub przerywał obwód. Bardzo prosty w działaniu układ sprawdzałby się do tej pory. Jednak wraz z rozwojem technologii, unowocześniono te instalacje. Wszystko po to, by stawały się jeszcze bardziej uniwersalne, dokładne i niezawodne. Tym sposobem dotarliśmy do dnia dzisiejszego, gdy mamy powszechnie dostępne termostaty bezprzewodowe, zdalnie łączące się ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami. Czym wyróżniają się te modele, dlaczego warto w nie zainwestować i co sprawia, że tak w ogóle warto je posiadać. Właśnie te tematy podejmiemy w poniższym tekście.

 

Termostat pokojowy – a po co to komu? Odpowiedzi jest na co najmniej kilka

Po co komu termostat pokojowy? Bez względu na to, czy używasz go w starszej czy w nowszej instalacji, to zawsze będziesz wdzięczny za jego funkcjonalności. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Jak to działa? Zasada jest bardzo prosta. Regulator temperatury stanowi punkt odniesienia dla zestawu czujników. W momencie, gdy słupki rtęci spadają poniżej tej wartości, uruchamiana jest instalacja grzewcza. To oczywiście sprawia, że robi się cieplej. Dzięki temu termometr w tym prostym urządzeniu wysyła sygnał, że osiągnięto oczekiwaną wartość temperatury i piec przestaje pracować. W dużym uproszczeniu właśnie tak to działa. Gdy skupimy się na detalach, to się okaże, że cały mechanizm nie jest taki prosty, zwłaszcza, jak weźmiemy pod uwagę, że nowoczesne narzędzia pozwalają na dużo więcej niż sztywne ustalenie jednej wartości.

 

Nowoczesne bezprzewodowe regulatory temperatury. Słowo „termostat” wchodzi na wyższy level

Nie ma co ukrywać, że nawet podstawowy bezprzewodowy termostat pokojowy jest niezwykle przydatny. Dzięki niemu, z dużą łatwością wyregulujesz temperaturę w swoim domu. Wyobraź jednak sobie, że mógłbyś zyskać zdecydowanie więcej, niż tylko jednowymiarowe sterowanie tym parametrem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają ci na programowanie całych tygodni do przodu. Możesz na prostym wykresie zaznaczyć, w które dni ma być w twoim domu cieplej, jakie godziny mogą zostać wykluczone z ogrzewania, a nawet zaplanować swój urlop i grubsze oszczędności na ogrzewaniu. To niezwykle wygodne, bo pozwala ci na dłużej zapomnieć o tym jak piec ma pracować. Nie bez znaczenia są także twoje oszczędności, jednak jest coś od nich ważniejszego, a mianowicie twoje zdrowie. Jak to możliwe, że termostat może mieć na nie wpływ?

 

Zdrowie, a bezprzewodowy termostat pokojowy – czy to zestawienie ma w ogóle jakikolwiek sens?

Nie będziemy ukrywać, że wpływ termostatu na zdrowie i samopoczucie jest ograniczony, ale można zauważyć jedną kluczową rzecz. Sterowanie temperaturą podczas snu, a właściwie obniżanie jej, wpłynie pozytywnie na jakość wysypianie się. Niższa temperatura w nocy sprawia, że budzisz się bardziej wypoczęty, a poszczególne fazy są głębsze i zdecydowanie bardziej stabilne. To rzutuje już na cały dzień, czyli na zdolność do koncentracji, szybkość podejmowania decyzji i ogólne samopoczucie. Krótko mówiąc – samo zdrowie.

Bezprzewodowe termostaty pokojowe – co jeszcze daje brak kabli?

Przede wszystkim, brak przewodów sprawia, że nie ma potrzeby kucia ścian. To szczególnie ważne dla tych, którzy ukończyli już remont i nie chcą znów bawić się w szpachlowania i malowanie. Dzięki technologiom bezprzewodowym nie będzie także koniecznie zainstalowanie zasilania. Co jakiś czas będziesz musiał wymienić baterie. To sprawia, że z łatwością zainstalujesz je w różnych pomieszczeniach.

grzejnik

Warto uzmysłowić sobie całą sytuację na konkretnym przykładzie

Wyobraź sobie także sytuację, w której popełniasz błąd i montujesz termostat w pobliżu kaloryfera. Kable położone, instalacja skonfigurowana i cóż począć? Dzięki sprzętowi bezprzewodowemu szybko przypniesz go w inne miejsce i naprawisz swój błąd. Dodatkowo jest to korzystne przy przemeblowaniach i remontach. Nie będziesz się musiał przejmować tym, że inne ustawienie przedmiotów będzie zakłócać działanie termostatu.

 

Co jeżeli stwierdzisz, że jednak coś nie działa prawidłowo?

Po czasie możesz także stwierdzić, że te urządzenie w konkretnym pomieszczeniu nie działa prawidłowo. Znamy przypadki, w których na przykład w ścianie biegła instalacja grzewcza i zakrzywiała ona wskazania tego mechanizmu. Dlatego bezprzewodowe instalacje są w każdym aspekcie lepsze od swoich kablowych poprzedników.

 

Instalacje zbudowane na bazie termostatów bezprzewodowych – czy są awaryjne?

Bezprzewodowe sterowniki pokojowe nie ulegają zbyt często awariom. Najczęściej zdarzają się one w wyniku uszkodzeń mechanicznych, zalaniu farbą lub upuszczeniu. Dzięki braku przewodów szybko wymienisz uszkodzony sprzęt i nie będzie konieczna przebudowa okablowania. To niezwykle wygodne i zdecydowanie przyspiesza cały proces

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tabliczki adresowe led cucudo

Numer na dom LED czy bez podświetlenia. Co wybrać?

olej impregnat

Impregnat do drewna i olej do tarasów firmy Remmers