in

Pianka PUR – zyskujący na popularności rodzaj ocieplenia

Ocieplanie pianką PUR, czyli pianką poliuretanową, jest metodą izolacji natryskowej, coraz częściej wybieraną zarówno przez inwestorów, jak i osoby prywatne. Stanowi świetną alternatywę dla ociepleń wełną mineralną czy styropianem. Czym dokładnie jest izolacja pianką PUR? Dlaczego warto się na nią zdecydować ocieplając podłogi i poddasza? Dlaczego warto wybrać piankę PUR zamiast wełny czy styropianu? Na te i inne pytania, odpowiedź znajduje się poniżej!

Czym właściwie jest izolacja pianką PUR?

Piana poliuretanowa to izolacja termiczna, która powstaje z połączenia 2 składników – żywicy oraz utwardzacza, z których w wyniku wysokiego ciśnienia tworzonego przez specjalistyczny reaktor, wytwarzana jest piana wykorzystywana do natrysku na powierzchnię, którą chcemy ocieplić.

Proces ocieplania za pomocą pianki PUR przebiega bardzo sprawnie, ponieważ piana samoistnie przywiera oraz dopasowuje się do podłoża. W ciągu kilku sekund zwiększa ona swoją objętość, wypełniając wszelkie szczeliny, a następnie ulega utwardzeniu, tworząc szczelną, jednolitą powłokę izolacyjną. Powierzchnia zewnętrzna piany PUR może być w prosty sposób dopasowana do dowolnego kształtu. Jeśli izolację natryskową stosujemy na zewnątrz, warstwę piany poliuretanowej pokrywa się lakierem lub farbą, zabezpieczając ją tym samym przed promieniowaniem UV i zapewniając estetyczny wygląd.

Dlaczego warto użyć piany PUR do izolacji?

Izolacje natryskowe pianką PUR są świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują:

  • obniżenia rachunków – wyjątkowe właściwości termoizolacyjne piany poliuretanowej powodują, że rachunki za ogrzewanie domu czy mieszkania spadają nawet o 40%,
  • komfortu cieplnego – pianka PUR to gwarancja, że podczas lata nieruchomość nie będzie się nagrzewała tak mocno, jak przy zastosowaniu innych metod ocieplania, a w trakcie zimy znacznie dłużej trzyma temperaturę wewnątrz budynku,
  • bezpieczeństwa – pianka PUR jest niepalna i nie wywołuje negatywnego wpływu na drewniane elementy konstrukcyjne, ponieważ jest odporna na wilgoć.

Izolacja pianką PUR – warto postawić na zaufaną firmę

Ocieplanie poddasza, podłóg czy innych elementów nieruchomości wymaga znalezienia wykwalifikowanego wykonawcy. Na terenie Śląska, a szczególnie w Radomsku, wysoką jakość izolacji pianką PUR gwarantuje firma Pur Project. Fachowcy pracujący w tej firmie pochwalić się mogą wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie termoizolacji. Wykorzystywane przez nich maszyny oraz certyfikowane materiały zapewniają bezproblemowe korzystanie z atutów piany poliuretanowej przez wiele lat.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Żaluzje zewnętrzne – nowoczesna i praktyczna osłona

Jak dobrać punkty asekuracyjne?