klimatyzacja olsztyn
in

Ogrzewanie klimatyzatorem – kiedy się sprawdza?

Nowoczesne klimatyzatory, obok funkcji chłodzenia, mogą z powodzeniem służyć również do ogrzewania. Wystarczy, że zdecydujemy się na urządzenie, które jest wyposażone w funkcje rewersji, czyli przełączenia z opcji chłodzenia na ogrzewanie. Zasadniczym pytaniem jest to, czy grzanie klimatyzacją sprawdzi się w każdych warunkach i czy jest to rozwiązanie opłacalne?

 

Klimatyzacja z funkcją grzania – w jakich okresach?

Zastosowanie klimatyzatora jako źródła ciepła dla wielu osób może wydawać się czymś niezwykle egzotycznym, jednak jak się okazuje, takie rozwiązanie w określonych warunkach jest całkiem korzystne, efektywne i uzasadnione. Standardowa klimatyzacja z funkcją grzania pozwala bowiem na skuteczne dogrzewanie pomieszczeń w czasie chłodniejszych okresów jesiennych i wiosennych.

Może również działać jako uzupełnienie głównego źródła ciepła w sytuacji, gdy na co dzień używamy kominka czy pieca na paliwa stałe. Jest to bowiem niezwykle wygodny sposób ogrzewania, ponieważ nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Po prostu się je włącza. Przy czym klimatyzacja z funkcją grzania sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach publicznych np. sklepach, magazynach, biurach itd. Jest to zatem urządzenie niezwykle funkcjonalne o szerokim spektrum zastosowania, a co ważne, montaż klimatyzacji przebiega szybko i wcale nie wymaga zbytniej ingerencji w istniejącą infrastrukturę.

ogrzewanie klimatyzacja

Grzanie klimatyzacją – podstawowe źródło ciepła

Ogrzewanie klimatyzacją może również pełnić funkcję podstawowego źródła ciepła. Przy czym taka pompa ciepła z klimatyzacji, podobnie jak tradycyjne pompy ciepła, może doskonale współgrać pod względem ekonomicznym z instalacją fotowoltaiczną – zobacz klimatyzacja Olsztyn. W tym przypadku należy jednak wybrać urządzenie, które oferuje wysoką sprawność również przy niskich temperaturach sięgających np. -25 °C (np. klimatyzatory Fujitsu). Warto mieć jednak na uwadze, że grzanie klimatyzacją zimą jest najlepszą alternatywą dla innych sposobów elektrycznego ogrzewania (grzejników itd.), ponieważ w takiej sytuacji jest ono o wiele bardziej ekonomiczne.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kominki gazowe

Kominki gazowe zamiast kominków tradycyjnych? Powodów jest mnóstwo!

tabliczki adresowe led cucudo

Numer na dom LED czy bez podświetlenia. Co wybrać?