prysznic
in

Odpływ liniowy jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego brodzika

Remontując łazienkę i wyposażając jej wnętrze zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami. Obecnie wiele osób ceni sobie luksus wygody, ale i modnych aranżacji. Wiele osób do swych łazienek wybiera kabinę z prysznicem, a część pozostaje wierna wannom. Ci, którzy wybrali szyby i kabiny prysznicowe pozostaje montowanie brodzika…albo odpływu liniowego! Czym jest i jak działa odpływ liniowy? Oto kilka słów o tym rozwiązaniu.

Czym jest odpływ liniowy i jak działa?

Odpływ liniowy jest bardzo wygodnym, nowoczesnym i oszczędzającym miejsce rozwiązaniem dla łazienek z kabiną prysznicową. Można go bez większych kłopotów zamontować w każdej łazience, ale założenie go wymaga precyzji i fachowego podejścia. Z pewnością może on zastąpić tradycyjny brodzik i stać się wygodnym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach. Odpływ liniowy to innymi słowy odwodnienie liniowe. Oznacza wąskie, ukryte w podłodze odwodnienie odprowadzające wodę z prysznica.

Jest to rozwiązanie w Polsce już znane, ale od niedawna stosowane w nowoczesnym budownictwie i przemyśle. Kolokwialnie mówiąc można go nazwać również kratką odpływową. Jest kanałem, lub podłużną rynienką schowaną w posadzce naszej łazienki montowaną w miejscu kabiny prysznicowej. Dzięki temu, że istnieje odpływ liniowy, możemy w małych łazienkach zrezygnować z topornych brodzików, które zajmują sporo miejsca, a także w większych łazienkach dodać aranżacji wnętrza nowoczesności. Nieduży rozmiar i dyskretny wygląd odpływu liniowego to jego wielka zaleta, ale o tym więcej poniżej.

Zalety odpływu liniowego

Odpływ liniowy to minimalistyczna alternatywa dla brodzika w kabinie prysznicowej. Wygląda nowocześnie i estetycznie, a jego właściwości użytkowe nie są wcale gorsze od tradycyjnych brodzików. Obecnie wiele brodzików przybiera różne kształty i kolory, ponadto zaletami odpływu są:

  • daje duże możliwości aranżacyjne łazienki,
  • jest łatwy w czyszczeniu i zachowaniu higieny,
  • idealny dla osób w każdym wieku,
  • jest bezpieczny w użytkowaniu,
  • zapewnia maksymalny komfort podczas brania prysznica,
  • jest funkcjonalny i minimalistyczny.

Odpływy liniowe mają wiele zalet, dlatego szturmem podbiły polskie budownictwo. Wielu projektantów aranżując łazienki poleca zastosowanie systemu odwodnienia liniowego zwłaszcza w domach, które się budują.

Czy można montować odpływ liniowy w bloku?

Odpływ liniowy ma wiele atutów, ale należy pamiętać, że najłatwiej jest zamontować odpływ liniowy planując go już podczas projektu budowy. Wówczas nie trzeba wykonywać żadnych przeróbek architektonicznych i wykonywać dodatkowej pracy. Jeśli natomiast chcemy zamontować odpływ liniowy w budynku, który już istnieje, w domu, czy bloku, powinniśmy zaczerpnąć rady specjalistów i dobrze przemyśleć przebudowę łazienki. Wówczas należy podnieść posadzkę, aby odpływ miał dla siebie wystarczająco miejsca, jednakże decydując się na odpływ liniowy zagwarantujemy sobie zadowolenie z użytkowania na wiele lat.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak dodać wnętrzu więcej blichtru i glamour – tylko pewne rady

Nowoczesna firma – nowoczesna szatnia pracownicza