in

Nowoczesna firma – nowoczesna szatnia pracownicza

Nowoczesne miejsce pracy dba o swoich pracowników i stwarza im dogodne warunki do rozwoju. W tych miejscach, w których pracownicy firmy muszą się przebrać, zostawić rzeczy osobiste, potrzebne jest przestronne i umeblowane pomieszczenie, najlepiej podzielone na odpowiednie sektory osobno dla kobiet i mężczyzn, wyposażone w szafki pracownicze. Meble metalowe mogą dziś okazać się najlepszą inwestycją dla przedsiębiorcy, co pozytywnie wpływa nie tylko na reputację firmy, ale także na lepszą użyteczność przestrzeni. W takich miejscach można zachować porządek i czystość, a meble są łatwe w obsłudze.

Jakie szafki pracownicze wybrać?

Przy wyborze szafek pracowniczych warto kierować się funkcjonalnością i trwałością. Metalowe szafy gospodarcze mają wbudowane udogodnienia, a wielu pracowników nowoczesnej firmy doceni ten element. Główne elementy to system regulacji półki, wygodne zamknięcia szaf, wydzielone miejsca na większe rzeczy, np. odzież wierzchnią. Wiszące segmenty pozwalają znacznie szybciej zmienić odzież roboczą, a także bez problemu postawić tam buty i rzeczy osobiste, bez obawy, że później coś trudno będzie znaleźć. Szafka ubraniowa BHP może być pojedyncza lub podwójna, ich wybór jest zawsze indywidualny. Co do zasady jednak meble jednoskrzydłowe przypisane są do pracowników, są przestronne i pozwalają na swobodne użytkowanie. Szafy dwuskrzydłowe najlepiej nadają się do przechowywania firmowych środków czystości, szczotek mopów i innych środków pozwalających na utrzymanie czystości w zakładzie.

Dostępne są również mniejsze szafki pracownicze mające zastosowanie szczególnie w tych zakładach pracy, które zatrudniają setki pracowników, a miejsca na szatnię nie ma tyle, żeby wstawić duże szafy pracownicze. Mniejsze szafki mogą stać jedna na drugiej, są na tyle duże, że pracownicy mogą przechowywać torebki czy buty. Oprócz tego warto zapewnić w takiej sytuacji pracownikom relingi z wieszakami na odzież wierzchnią.

Najlepszy wybór – szafki pracownicze zamykane na klucz

Bez względu na to ile mamy miejsca i na jakie szafki pracownicze się zdecydujemy, najważniejsze jest to, żeby były zamykane na klucz. Prywatność pracowników musi być zachowana bez względu na ich miejsce pracy, nawet w najlepiej wydzielonej szatni. Każda taka nowoczesna metalowa szafka pracownicza ma wbudowany zamek bębenkowy, zamykany na klucz, który trudno otworzyć osobom postronnym.

Ponadto solidny materiał w postaci stalowej płyty chroni również taką zawartość przed różnymi negatywnymi czynnikami, takimi jak np. pożar czy zalanie. Szafka metalowa jest również odporna na inne negatywne czynniki, często występujące w miejscu pracy, takie jak wilgoć czy korozja. Nadaje się do każdej szatni pracowniczej, nawet tej umieszczonej w podziemiach budynku.

Bez względu na to ilu pracowników zatrudniamy i jaką dużą szatnią dysponuje nasza firma bardzo ważne jest to, aby zapewnić pracownikom wygodę i bezpieczeństwo przechowywania rzeczy osobistych podczas pracy.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prysznic

Odpływ liniowy jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego brodzika

Plastyfikator do betonu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?