in

Masaż w komfortowym wydaniu: odkryj świat foteli relaksacyjnych z funkcją masażu

Masaż pleców ma wiele prozdrowotnych korzyści – przede wszystkim rozluźnia mięśnie, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz poprawia ogólne samopoczucie. Okazuje się, że aby skorzystać z masażu, wcale nie trzeba udawać się do profesjonalnego masażysty. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni fotel relaksacyjny wyposażony w odpowiednie funkcjonalności. Zakup takiego mebla to najlepsza recepta na masaż w komfortowym wydaniu w domowym zaciszu. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich, którzy chcieliby móc zrelaksować się bez wychodzenia z domu. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat foteli relaksujących z funkcją masażu.

Czym są i jak działają fotele do masażu?

Obecnie liczba producentów mających w swojej ofercie fotele do masażu jest niezwykle bogata. Okazuje się jednak, że nie wszyscy oferują sprzęt o jednakowej jakości. W związku z tym niektórzy mogą mieć problem z podjęciem decyzji zakupowej w tym zakresie. Przede wszystkim, dobry fotel masujący można rozpoznać po tym, iż oferuje masaż możliwie największej części ciała. Najlepsze modele na rynku mają nawet kilka oddzielnych systemów masujących – każdy z nich odpowiada za masaż pleców, nóg, rąk, dłoni czy nawet stóp. 

izen_moniso_points (1).png

Oczywiście, wiadomo, że w fotelu masującym zdecydowanie najważniejsze są mechanizmy odpowiadające za masaż kręgosłupa (dokładniej: odcinek od karku w dół). W zaawansowanych fotelach masaż pleców jest realizowany z wykorzystaniem tzw. inteligentnych dłoni. Mają one za zadanie symulowanie różnorodnych technik masażu, które są stosowane przez profesjonalnych masażystów. Na mechanizm ten składają się równoległe ramiona zakończone kółkami, które to właśnie masują nasze plecy. Układ porusza się po specjalnie zaprojektowanej szynie w górę i w dół – masuje zarówno górne jak i dolne odcinki placów. Za masowanie górnych kończyn odpowiada system poduszek powietrznych, które uciskają barki, przedramiona i dłonie. Z kolei nogi najczęściej masowane są od kolan w dół. Masowanie łydek następuje w większości przypadków za pośrednictwem specjalnych poduszek powietrznych. Ta sama zasada dotyczy też stóp. 

Mechaniczne ręce i szyny SL.jpg

Wybór fotela do masażu – wskazówki 

Fotele relaksacyjne z masażem to niezwykle rozbudowana kategoria mebli. O czym koniecznie trzeba pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegokolwiek modela? Bardzo istotną kwestią jest ilość przestrzeni, którą dysponujemy w naszym mieszkaniu bądź domu. Warto to sprawdzić bardzo dokładnie, aby mieć pewność, że wymiary fotela nie będą stanowiły przeszkody do jego postawienia w naszym gospodarstwie domowym. Trzeba pamiętać o tym, iż fotele te mają dość duże rozmiary. 

Kolejny aspekt to masa takiego urządzenia. Niektóre urządzenia tego typu niekiedy ważą nawet około 100 kilogramów. Nie wolno zapominać także o dostępnych mechanizmach i jakości wykonania. Są to kwestie absolutnie najważniejsze, gdyż to one wpływają na to, czy korzystanie z masaży przyniesie nam pożądane rezultaty. Najbardziej wymagający mogą też zwracać uwagę na funkcje dodatkowe, takie jak jonizator, głośniki bluetooth itd.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Urządzasz smart dom? Wybierz lodówkę sterowaną smartfonem Samsung

4 niezbędne akcesoria w kuchni – to warto mieć