Kominek
in

Kominek zdalnie sterowany – nowoczesne rozwiązania w kominkach

Płomień kominka w salonie – takie marzenie ma pewnie wiele osób, które decydują się na budowę własnego domu. Obok kominka drewno i codzienny rytuał jego rozpalania. Okazuje się jednak, że obecnie wcale nie musi to tak wyglądać a kominki jakie są nam proponowane to coraz częściej różnorakie rozwiązania innowacyjne.

Wśród nich pojawia się między innymi kominek, który ma charakter elektryczny i nie ma w nim żywego płomienia. Poza tym dostępne są kominki wykorzystujące biopaliwa. A obok tych nowoczesnych rozwiązań pojawiają się także takie kominki, które spalają np pelet wykorzystując automatyczny podajnik i sterowanie kominkiem z pomocą pilota. Producenci starają się zaskakiwać rozwiązaniami, które wprowadzane są do sprzedaży.

Miłośnicy innowacyjnych rozwiązań, którzy cenią sobie wygodę mogą zdecydować się na automatyczny kominek na pellet. To rozwiązanie, które będzie znacznie wygodniejsze niż tradycyjny kominek, w którym każdego dnia będzie trzeba rozpalić i kontrolować ilość drewna na palenisku, by utrzymywać płomień. Decydując się na kominek wykorzystujący pellet wybiera się nowoczesne rozwiązanie, w którym praca kominka jest zautomatyzowana a paliwo na palenisko podawane jest stopniowo w zależności od ustawień wybranych przez osobę, która zajmuje się kominkiem. W ten typu systemach stosowany jest sterownik do kominka, który pozwala na wygodne zarządzanie kominkiem z uwzględnieniem między innymi wielkości płomienia.

 

Kominek na wi-fi – sterowanie kominkiem elektrycznym

Jeszcze więcej możliwości otrzymują te osoby, które chcą się zdecydować na kominek elektryczny. W tej sytuacji stosuje się między innym system Connect Wi-fi w kominkach, który daje dużo możliwości użytkownikom. Dzięki zastosowaniu tego systemu użytkownik otrzymuje kominek, w którym sam może decydować o jego funkcjonowaniu. Sterowanie pilotem daje możliwość ustawienia nie tylko wielkości płomienia, ale również jego jasności czy ustawienia w zakresie grzania jakie będzie zapewniane przez kominek. W przypadku kominków elektrycznych ze sterowaniem Wi-Fi będzie można również zdalnie decydować o uruchomieniu bądź wyłączeniu kominka. Producenci starają się wprowadzać rozwiązania, które mają maksymalizować wygodę korzystania z kominka, dlatego przed wyborem konkretnych warto zapoznać się z ofertą różnych firm, porównać urządzenia, by spośród nich wybrać możliwie najlepszą dla siebie propozycję.

 

Wybór kominka – rozwiązania dopasowane do klienta

Inwestując w kominek dostajemy obecnie sporo możliwych rozwiązań, na które warto się będzie zdecydować. Dzięki dużemu zróżnicowaniu klienci, którzy chcą na kominek się zdecydować mogą liczyć na to, że uda im się wybrać spersonalizowany kominek spełniający ich oczekiwania. Pytanie czy ktoś stawia na naturalność i tradycyjny kominek na drewno czy jednak ktoś chce się zdecydować na wygodne rozwiązania z automatycznym, zdalnym sterowaniem. Istotne będą również uwarunkowania budynku, w którym kominek będzie się znajdował. W przypadku modeli tradycyjnych konieczny jest dostęp do przewodu kominkowego. Jeśli takiej opcji nie będzie konieczny będzie wybór kominka elektrycznego bądź wykorzystującego biopaliwa. Jeśli ktoś nie wie na jaki kominek się zdecydować powinien skonsultować się z kimś kto zna rynek i będzie w stanie podpowiedzieć jaki wybór będzie najlepszy. Oczywiście poza wyborem konkretnego kominka istotne będzie również znalezienie kogoś kto zajmie się potem jego montażem i wykona ten montaż w profesjonalny sposób.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty firmy Iwona pellets na https://iwonapellets.pl/produkt/system-connect-wi-fi-modul-internetowy

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
meble skandynwaskie

Poznaj 3 kluczowe elementy skandynawskiego stylu

włoskie meble

Włoskie meble do sypialni