osłony na okna
in

Komfort dziecka w jego pokoju. Jakie osłony na okna wybrać?

Pokój dziecięcy może okazać się prawdziwym wyzwaniem, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni i dobór funkcjonalnych dodatków. Najmłodszy członek rodziny potrzebuje zarówno prywatności, jak i dużej ilości naturalnego światła. Nie mniej ważne są odpowiednie warunki do snu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest żaluzja do pokoju dziecka, ale także plisa czy roleta. Rozwiązanie należy dopasować do stylu życia domownika i jego potrzeb.

 

Roleta, żaluzja czy plisa – co wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybierając przesłonę okienną do pokoju dziecka czy nastolatka należy wziąć pod uwagę także jego własne zdanie i poczucie estetyki. Wyposażenie okna, podobnie jak pozostałe elementy aranżacyjne przestrzeni, powinno podobać się dziecku i sprawiać, że chętnie będzie spędzać czas w swoim pokoju. Producenci tego typu akcesoriów wychodzą także naprzeciw najbardziej wymagającym, młodym klientom. Coraz częściej w sklepach można zobaczyć żaluzje, plisy czy rolety nawiązujące do popularnych motywów z bajek.

Estetyczny efekt rozproszenia światła i atrakcyjny dla dziecka wygląd jest tym, czego powinieneś szukać, wybierając przesłonę do pokoju dziecięcego. Nie bez znaczenia jest również łatwość obsługi. Z pewnością dziecko będzie chciało samodzielnie decydować o wszystkim, co znajduje się w jego osobistej przestrzeni – także o odsłanianiu i zasłanianiu okna.

Bezpieczeństwo na wagę złota

Każda żaluzja czy roleta od producenta, który ceni sobie jakość i bierze odpowiedzialność za swoje produkty, powinna spełniać kluczowe standardy bezpieczeństwa. To ważne zwłaszcza w przypadku częstego kontaktu dziecka z przesłoną. Uwagi wymaga także jej poprawny montaż. Jeśli zrobisz to nieprecyzyjnie i roleta zostanie zamocowana wadliwie, przypadkowe pociągnięcie za sznurek czy oparcie się na części przesłony może spowodować, że cała konstrukcja spadnie na dziecko. Zakup powinien być zatem dobrze przemyślany i dostosowany do wieku i zwyczajów najmłodszych domowników.

Żaluzja do pokoju dziecka – zapewnienie prywatności i poczucia komfortu

Aluminiowe żaluzje to przesłona okna, która ochroni dziecko przed spojrzeniami sąsiadów, a jednocześnie zapewni mu komfort codziennego funkcjonowania. Tradycyjna roleta wymusza zasłonięcie całej szyby, co chroni przed promieniami słońca, ale jednocześnie uniemożliwia oglądanie tego, co dzieje się na zewnątrz.

Jak działa żaluzja?

To osłona złożona z wąskich listew, które można ustawiać w dowolnej pozycji, zależnie od kąta padania promieni słonecznych, za pomocą specjalnej żyłki. Żaluzje dostępne są w różnej grubości, m.in.:

 • 16 mm,
 • 25 mm,
 • 50 mm.

Dzięki żaluzji do pokoju dziecka dostanie się odpowiednia ilość światła, a jego prywatność zostanie zachowana.

 

Roleta dzień noc – optymalne rozwiązanie na każdą porę roku

W rolecie tego typu jedne pasy wykonane są z transparentnej siatki, przez którą do pokoju wpada duża ilość światła. Natomiast drugie pasy powstają z zaciemniającego materiału, który z kolei skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne. Tym sposobem regulacja optymalnej ilości światła w pokoju jest bardzo prosta także dla dzieci.

Niezależnie od czynności, jaką w danej chwili wykonuje, naturalne oświetlenie będzie dla niego pomocą, a nie utrudnieniem i dyskomfortem. Umiarkowana ilość światła słonecznego jest wskazana m.in. podczas:

 • nauki,
 • czytania książki,
 • korzystania z komputera,
 • odpoczynku,

Roleta dzień noc wpisuje się zatem w rytm dnia zarówno przedszkolaka, jak i nastolatka.

 

Kolory rolet, plis i żaluzji do pokoju dziecka

Wraz z rozwojem i dorastaniem dziecka zmieniają się jego gusta, ulubione motywy i potrzeby. Warto za nimi podążać i wybierać przesłony okienne, które będą mu się podobały.

Młodsze dzieci polubią żywe i intensywne kolory zachęcające do zabawy, takie jak:

 • czerwony,
 • zielony,
 • pomarańczowy,
 • żółty,
 • niebieski,
 • różowy.

Z czasem gust młodego człowieka może zwrócić się w stronę bardziej stonowanych i subtelnych odcieni. Preferencje często bywają uzależnione także od płci.

Plisy lub żaluzje do pokoju dziecka to optymalne rozwiązania dające przy tym szerokie pole na eksperymenty aranżacyjne. Równie dobrym pomysłem są rolety dzień noc, które spełniają podobne funkcje. W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort swojej pociechy postaw na rolety od producentów cieszących się najlepszymi opiniami.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
łóżko

Jaki kolor łóżka tapicerowanego wybrać?

Jak dodać wnętrzu przytulności i stworzyć stylowy wystrój? Postawcie na tkaniny lniane.