płytki
in

Jaki format płytek wybrać?

Płytki ceramiczne to jeden z najbardziej popularnych materiałów do wykańczania kuchni i łazienek. Pojawiają się one zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Co więcej, dzisiaj wykorzystywane są także na podłogi w reprezentacyjnych pomieszczeniach czyli w salonach.

 

Jakie płytki na podłogę wybrać?

Wybór płytek podłogowych jest obecnie niezwykle bogaty. W sprzedaży dostępne są między innymi płytki ze szkliwionego lub nie gresu porcelanowego. Cechą tego gresu jest niska nasiąkliwość. Jest on także mało podatny na ścieranie, dlatego sprawdza się nawet w przedpokoju. Na podłogę odpowiedni jest także klinkier oraz terakota. Wykonane z płytek ceramicznych podłogi są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Do tego dostępne są w bardzo wielu kolorach, kształtach i wielkościach. Z łatwością można więc wybrać takie, które najlepiej pasują do charakteru danego pomieszczenia. Jednym z gorących trendów wnętrzarskich imitujące deski, beton czy kamień. Wybierając płytki podłogowe do kuchni i łazienki należy zwrócić uwagę, czy mają one właściwości antypoślizgowe.

 

Jakie formaty płytek wybrać?

Dzisiaj na rynku dostępne są płytki podłogowe w bardzo różnych formatach. Są wśród nich między innymi płytki podłogowe 60×60. Jest to obecnie jeden z najczęściej spotykanych, ale nie jedyny format. W sprzedaży dostępne są również płytki o znacznie mniejszych, jak i o wiele większych rozmiarach. Płytki o wymiarach 60×60 cm są uniwersalne, sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Płytki podłogowe o tych rozmiarach doskonale wyglądają nie tylko w dużych pomieszczeniach. Można je układać także w małych kuchniach, łazienkach i salonach, gdyż optycznie powiększają wnętrze. Tworzą bowiem jednolitą powierzchnię, której nie można uzyskać wybierać małe płytki. Zaletą dużych płytek jest też szybki montaż.

Płytki ceramiczne to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Obecnie na podłogach bardzo chętnie montowane są płytki wielkoformatowe. W grupie tych płytek znajdują się między innymi te o wymiarach 60×60 cm.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kiedy sadzić astry jesienne?

Kontener biurowy

Kontenery biurowe – nowoczesna przestrzeń do prowadzenia firmy