in

Jak wybrać najlepszą suszarkę do ubrań?

Suszarka do ubrań to sprzęt AGD, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Szczególnie docenia się ją w okresie jesienno – zimowym, kiedy wysuszenie zwłaszcza grubych, ciepłych swetrów nie jest takie proste. Na rynku znaleźć można obecnie ponad sto modeli suszarek różniących się mocno między sobą. Jak się jednak okazuje, wybór tego urządzenia wcale nie musi być trudny. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby szybko odnaleźć model dla siebie idealny.

 

Jakie parametry mają znaczenie przy zakupie suszarki?

Każdy, kogo interesuje suszarka do ubrań powinien zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  • głębokość;
  • wielkość załadunku;
  • kierunek otwierania drzwiczek;
  • energooszczędność.

Są to najważniejsze parametry wpływające na to, czy suszarka do ubrań w naszym przypadku na pewno się sprawdzi. Głębokość ma szczególnie duże znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy łazienka jest naprawdę niewielka. Znaczna część suszarek to modele o głębokości sześćdziesiąt centymetrów. Warto jednak pamiętać, że są również te, których głębokość waha się od czterdziestu sześciu do pięćdziesięciu czterech centymetrów. Jeśli chodzi o wielkość załadunku, to zawsze należy dopasować ją do wielkości załadunku pralki. Jeśli posiadacz pralkę o załadunku siedem kilogramów, postaw na suszarkę o takiej samej pojemności. Kierunek otwierania drzwiczek musi być dopasowany do miejsca, w którym ma stanąć suszarka do ubrań. W niektórych modelach możliwy jest montaż obustronny, co jest niezwykłą wygodą. Energooszczędność to parametr wpływają na ilość zużywanego przez suszarkę prądu.

 

Czy suszarka do ubrań powinna posiadać pompę ciepła?

W sprzedaży dostępne są modele z pompą ciepła, bez pompy, a także tak zwane hybrydy. Jeśli suszarka ma pompę ciepła, można być pewnym, że wysuszy ona ubrania wydajnie, ale jednocześnie bardzo delikatnie. Do tego zużyje znacznie mniej energii niż model, w którym pompy nie ma. Suszarka do ubrań bez pompy jest zdecydowanie mniej delikatna dla tkanin. Suszy bowiem w wyższej temperaturze. Modele hybrydowe gwarantują delikatne suszenie, nie zużywają dużo energii, a jednocześnie wyposażone są w opcję szybkiego suszenia. Skorzystanie z niej wiąże się jednak z większym poborem energii.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ława drewniana – dlaczego warto zakupić ja do salonu?

Nawadnianie ogrodu i trawników wodą ze studni – dlaczego warto?