wykończenie wnętrz
in

Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Na niewielkie mieszkanie bardzo często decydują się single oraz pary, które chcą zmniejszyć koszty swojego życia lub po prostu nie potrzebują bardzo dużej przestrzeni. Choć mogłoby się wydawać, że wykończenie wnętrz w małych pomieszczeniach nie jest specjalnie trudne, w praktyce możemy popełnić sporo błędów, których skutkiem będzie ograniczenie i tak niewielkiej ilości miejsca. O czym zatem trzeba pamiętać?

 

Skuteczne sposoby na optyczne powiększenie mieszkania

Z uwagi na to, iż w małym mieszkaniu to samo pomieszczenie może pełnić kilka funkcji, niezwykle ważny jest praktyczny charakter aranżacji. Co istotne, należy maksymalnie ograniczyć liczbę mebli oraz dodatków, gdyż mogą one nadmiernie przytłoczyć wnętrze. Jakie elementy pomogą nam w optycznym powiększeniu?

  • Jednym z najważniejszych akcesoriów są lustra. Najlepiej zawiesić je w pobliżu okien, gdzie będą odbijać promienie słoneczne. To także doskonały sposób na rozświetlenie np. salonu, który dzięki temu będzie wyglądać na większy niż w rzeczywistości.
  • Duży wpływ na to w jaki sposób postrzegane jest wnętrze ma oświetlenie. Niestety jeśli mamy do czynienia z ograniczonym metrażem trzeba zrezygnować z efektownych żyrandoli, najlepiej na rzecz małych lamp lub oświetlenia punktowego, które można umieścić w rogach pomieszczenia.

 

Stylowe wykończenie wnętrz – jakie meble do małego mieszkania?

Kluczową kwestią podczas wybierania elementów wyposażenia jest to, aby prezentowały się one lekko. Warto zatem zdecydować się na fotele, kanapę oraz szafę czy komodę, które są wyposażone w nóżki. Meble powinny być też zgrabne oraz w minimalistycznym wydaniu. Masywna szafa z pewnością przytłoczy wnętrze, dlatego takie dodatki są niewskazane. Półki oraz regały powinny sięgać aż do sufitu, co pozwoli lepiej zagospodarować tę przestrzeń oraz zapewni wrażenie “podwyższenia” pokoju. Wykończenie wnętrz to także podział określonych pomieszczeń na strefy. Przykładowo, biurko i fotel, które stanowią nasze miejsce pracy można oddzielić od reszty pokoju za pomocą donicy z rośliną.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wyburzenia domu

Wyburzenie domu – potrzebne formalności

płytki do kuchni na ścianę

Płytki na ścianę do białych mebli kuchennych