5.2 jak dobrac rozmiar obrusu
in

Jak dobrać rozmiar obrusu – 4 praktyczne porady

Elementy tekstylne, które wykorzystujemy do udekorowania naszych stołów, mocno wypływają na efekt wizualny naszych domowych wnętrz. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że nawet najpiękniejszy obrus na stół, który został niewłaściwie dobrany, może zniweczyć nasze plany o stylowym wystroju. Sekret doskonale dopasowanego pokrycia zdradziliśmy w tekście poniżej. Zachęcamy do lektury!

Zacznij od wymiarów

Pierwszym krokiem udanej aranżacji jest pobranie wszystkich niezbędnych wymiarów mebla, dla którego chcemy znaleźć idealne pokrycie. Na tym etapie interesuje nas przede wszystkim wielkość blatu. W przypadku stołu prostokątnego, należy odnotować zarówno długość, jak i szerokość. W modelach kwadratowych wystarczy oczywiście pomiar jednego z boków. Jeśli jednak jesteś posiadaczem okrągłego stołu, to średnica jest odcinkiem, który należy wymierzyć. Najbardziej problematyczna może wydawać się płyta o kształcie owalnym. To jednak tylko pozory! Tutaj wystarczy bowiem wymierzyć odległości od najbardziej oddalonych od siebie krawędzi. Kolejnym parametrem, który należy dokładnie sprawdzić i zapisać, jest wysokość całkowita danego mebla.

Zapas materiału ma znaczenie

Kolejnym etapem jest dokładne określenie wielkości pokrycia. Od wielu lat, obrusy na stół wykorzystywane do dekoracji naszych wnętrz, muszą spełniać dodatkowe kryterium. Jest nim właściwa długość materiału wystającego poza krawędzie blatu. To właśnie ten element jest dla wielu osób najbardziej problematyczny. Wielkość zwisającego fragmentu tkaniny ma ogromne znaczenie dla końcowego wyglądu naszej dekoracji. Co do zasady, odcinek ten powinien oscylować w okolicach 20 cm. Zbyt krótki obrus nie zapewni eleganckiej prezentacji naszej aranżacji. Z kolei zbyt długi pas materiału będzie kłopotliwy dla siedzących wokół gości. Przydatną wskazówką może okazać się dokonanie pomiaru z dodatkową pomocą. Wystarczy, że poprosisz członka rodziny o to, aby swobodnie zasiadł przy stole, który chcesz ozdobić obrusem. Dzięki temu na własne oczy możesz się przekonać, czy proponowane 20 cm to wielkość optymalna. Bez obaw dostosuj wielkość do swoich preferencji.

Dobór kształtu obrusu do formy blatu

Znając już wszystkie niezbędne wymiary oraz wiedząc, ile należy dodać zapasu, czas złożyć wszystko w całość i określić dokładny wymiar Twojego obrusa. Na tym etapie wystarczy zsumować posiadane wymiary. Kwestią wartą zastanowienia jest jednak kształt pokrycia. Jeśli zastanawiasz się, jaki obrus wybrać na okrągły stół, to mamy dla Ciebie przydatną wskazówkę. Mebel o takim kształcie z powodzeniem możesz okryć materiałem o formie kwadratu oraz analogicznie, czworokątny stolik będzie się prezentował znakomicie po przykryciu blatu tkaniną o formie koła.

Perfekcyjne obrusy na wymiar

Końcowym etapem jest już wybór konkretnego modelu. W tym przypadku istnieją dwa możliwe rozwiązania. Jedno z nich bazuje na dopasowaniu spisanych wymiarów do gotowych wariantów. W tym przypadku jesteśmy nieco ograniczeni i zdani na wybór opcji najbliższej naszym wyliczeniom. Aby zapewnić najlepszy efekt, warto skorzystać z oferty producentów, którzy oferują obrusy na wymiar. Polski sklep internetowy YourHomeStory.com.pl w swojej ofercie posiada bogaty asortyment stylowych obrusów na stół. Dzięki temu, możesz perfekcyjnie dopasować wielkość tkaniny do posiadanego mebla, a co za tym idzie, zapewnić sobie możliwe najbardziej spektakularną prezentację wizualną. Sklep oferuje nie tylko szeroki wybór akcesoriów tekstylnych, ale także mebli i dodatków dekoracyjnych. Co więcej, dostawa i zwroty są zawsze darmowe!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
szarzenie drewna

Szarzenie drewna – co robić?

meble

Zestaw wypoczynkowy jak go rozbudować?