in

Funkcjonalna farba łazienkowa – dlaczego warto?

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga specjalnej uwagi podczas prac wykończeniowych lub remontu. Wszystkie stosowane materiały powinny uwzględniać fakt, że takim wnętrzu często panuje wysoka wilgotność, a ściany mają kontakt z wodą. Dlatego warto sięgać po materiały, dobrze znoszące trudne warunki. Jeśli planujemy malować ściany, jednym z podstawowych produktów będzie wysokiej jakości farba łazienkowa. Czym się charakteryzuje? Jakie właściwości ma powstała dzięki niej powłoka? Udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Co to znaczy, że farba łazienkowa jest funkcjonalna?

Najczęściej, wybierając farby do malowania wnętrz, koncentrujemy się przede wszystkim na dostępnych kolorach i tym, jak będą prezentować się w planowanej aranżacji. W przypadku łazienki trzeba jeszcze zwrócić uwagę na pozostałe parametry danego produktu. Funkcjonalna farba łazienkowa, oprócz walorów dekoracyjnych, powinna posiadać właściwości, dzięki którym stworzy trwałe, wysoce odporne powłoki. Dzięki nim długo będzie można cieszyć się wysoką estetyką wnętrza.

Jakie zalety ma funkcjonalna farba łazienkowa?

Łazienka to pomieszczenie, w którym występuje wysoka wilgotność, co zwiększa ryzyko rozwoju pleśni i bakterii. Funkcjonalna farba łazienkowa (www.dekoral.pl) ma za zadanie zapobiegać tym problemom. Umożliwi przy tym prawidłową mikrowentylację powierzchni. Ponadto, tego typu produkty są wysoce odporne na zmywanie i szorowanie. To ważne w przestrzeni łazienki, gdzie często dochodzi do zabrudzenia ścian nie tylko wodą, ale także np. różnego rodzaju środkami pielęgnacyjnymi. Wytrzymała powłoka ułatwi usunięcie zanieczyszczeń bez szkody dla jej walorów estetycznych.

Trzeba podkreślić, że taki produkt, jak Dekoral Łazienka & Kuchnia odporna na wilgoć lateksowa farba nie tylko chroni powierzchnię, ale także nadaje pomieszczeniu atrakcyjny wygląd. Do wyboru mamy wiele kolorów, które pozwalają na dopasowanie malowania do charakteru aranżacji i pozostałych elementów wnętrza. Podczas zakupu farby łazienkowej warto również zwrócić uwagę na to, czy będzie ona wydajna oraz łatwa w aplikacji – produkty znanych marek zwykle spełniają te wymagania.

Dlaczego farba do łazienki to dobra alternatywa dla płytek?

Malowanie łazienki funkcjonalnymi farbami zyskuje w ostatnich latach na popularności. Nic w tym dziwnego. Praca z farbą jest zazwyczaj łatwiejsza i mniej czasochłonna niż układanie płytek. Nie wymaga dodatkowych materiałów (np. specjalnych klejów) ani szerokiego doświadczenia, co oznacza, że większość osób może odświeżyć lub wykończyć łazienkę samodzielnie. Malowanie daje także większą elastyczność w zakresie zmiany aranżacji pomieszczenia w niemal dowolnym momencie  – nie trzeba kuć płytek. Wystarczy przemalować ściany, by zyskać zupełnie nowy wystrój.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Odzież robocza Portwest i jej zalety

jacuzzi

Jacuzzi domowe – czy to zbędny zbytek?