in

Dziecko idzie do szkoły. Jakie zmiany wprowadzić w pokoju dziecięcym?

Pójście do szkoły to naturalna kolej rzeczy, z którą wiąże się wiele zmian w życiu każdego dziecka. Pierwsze sprawdziany, prace domowe, niezapowiedziane kartkówki stają się codziennością każdego ucznia. Pokój dziecka powinien być przystosowany do nauki w domu, ponieważ mimo nauki w szkole, każde dziecko poświęca bardzo dużo czasu na naukę w domu. Jak przekształcić pokój dziecka w pokój, w którym dziecko będzie mogło swobodnie oddać się nauce? Podpowiadamy.

Metamorfoza pokoju dziecięcego

Przekształcenie pokoju zabaw w miejsce, w którym dziecko ma również uczyć się i odrabiać prace domowe, nie jest łatwym zadaniem. Często największym problemem jest brak wolnego miejsca. Zabawki w życiu dziecka odgrywają ogromną rolę. Często zdobią cały pokój i nie pozostawiają wolnego miejsca na inne przedmioty. Warto poprosić dziecko o ich uporządkowanie, a jeśli jest taka możliwość – o wybranie tych, którymi już się nie bawi i np. oddanie ich do lokalnego domu dziecka. Wolna przestrzeń pozwoli na dalsze działania. W pokoju każdego ucznia muszą znaleźć się biurko i krzesło. Każde dorastające dziecko niezależnie od wieku powinno dbać o prawidłową postawę ciała, uczyć się i odrabiać lekcje przy wygodnym biurku – https://domowanie.pl/1102-biurka-dla-dziewczynek. Wygodne biurko to podstawa, a dopasowane krzesło powinno być jego dopełnieniem. Taki zestaw ułatwi dziecku naukę i odrabianie prac domowych. Nie zapominajmy jednak o oświetleniu. Lampka biurkowa to absolutna podstawa. Dzieci powinny dbać nie tylko o prostą postawę ciała, ale także o wzrok. Przy słabym oświetleniu oczy znacznie szybciej się męczą, a nauka i odrabianie lekcji nie są zazwyczaj kwestią kilku chwil, lecz wielu godzin.

Przestrzeń na akcesoria szkolne

Pójście do szkoły wiąże się z niemałym wydatkiem. W domu pojawiają się nowe książki, zeszyty, plecak i mnóstwo drobnych akcesoriów – kredki, długopisy, linijki czy flamastry. W pokoju dziecka powinna znaleźć się przestrzeń, w której będzie mogło ono uporządkować te wszystkie nowe przedmioty. Do przechowywania tego rodzaju rzeczy świetnie sprawdzają się komody lub regały z wyjmowanymi pojemnikami, które ułatwiają segregację wszystkich szkolnych akcesoriów. Porządek i harmonia sprzyjają nauce. Artystyczny nieład często jest bardzo rozpraszający. Dziecko powinno zadbać o to, by w jego pokoju każda rzecz miała swoje miejsce. To ułatwi mu skupienie się na nauce i poprawi koncentrację.

Pokój dziecka to jednocześnie pokój nauki, rozrywki, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi. To jedno pomieszczenie pełni wiele funkcji, dlatego też jego urządzanie sprawia zazwyczaj dużą trudność. Jak pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy w jednym pokoju? To spore wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się dzieci i ich rodzice w momencie rozpoczęcia przez dziecko nauki w szkole. O przedmiotach, które znajdą się w pokoju, nie powinni decydować sami rodzice. To w końcu nie oni codziennie będą z nich korzystać. Może zamiast wysokiego regału Twoje dziecko wybierze długą komodę? Decyzje o zakupie mebli powinny być podejmowane wspólnie. Rozpoczęcie szkoły to spora zmiana w życiu każdego dziecka. Dziecko zmienia swoje zachowanie, styl ubierania i często dochodzi również do przemian w pokoju dziecka. Na ścianach pojawiają się plakaty idoli, a zabawki zostają upchane w kąt. Kupno biurka i krzesła to nie wszystko. Metamorfoza pokoju dziecięcego często wiąże się także ze zmianą koloru ścian np. z różowego na bardziej stonowany.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
reflektor ogrodowy

Oświetlenie Twojego ogrodu – sprawdź dlaczego to takie ważne?

Już dziś zadbaj o swój trawnik!