regaly przesuwne
in

Dlaczego opłaca się zainwestować w regały przesuwne w magazynie, archiwum?

Regały przesuwne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia magazynów, archiwów, bibliotek i innych pomieszczeń. Dzięki nim można lepiej zagospodarować przestrzeń i łatwiej jest o dostęp do składowanych materiałów. Jakie jeszcze zalety mają regały przesuwne? Dlaczego warto w nie zainwestować, mając magazyn lub archiwum?

Regały przesuwne, czyli jakie?

Regały przesuwne to specjalnie zaprojektowane meble, które ułatwiają przechowywanie dokumentów i innych produktów w magazynach, archiwach, bibliotekach czy biurach. To, co je wyróżnia, to charakterystyczny sposób montażu. Regały instalowane są na specjalnych szynach, dzięki czemu lepiej można zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniu. Łatwo też dostać się do konkretnej półki lub szafki, wystarczy użyć specjalnej korbki, by przesunąć meble. Nie trzeba też bać się o bezpieczeństwo podczas użytkowania. Regały przesuwne projektowane i montowane przez Silesia Meble mają ochronę przed przypadkowym przesunięciem oraz specjalną blokadę, która zamyka cały ciąg.

 

Zalety regałów przesuwnych

Regały przesuwne to przede wszystkim oszczędność miejsca. Można je zamontować w każdym magazynie czy biurze, nawet w tym o niewielkich wymiarach. Firmy zajmujące się produkcją takich mebli z łatwością dopasują je do potrzeb użytkowników i powierzchni danego pomieszczenia.

Kolejną zaletą jest łatwy dostęp do przechowywanych materiałów. Wystarczy użyć korbki, by dostać się do konkretnego regału. Obsługa takich mebli jest banalnie prosta, a do tego bezpieczna. Każdy moduł wyposażono w blokadę, która zapobiega samoczynnemu przemieszczaniu się regału.

W regały przesuwne warto też inwestować z powodu ich trwałości. Nawet po wielu latach użytkowania zachowują one swoją funkcjonalność. Ponadto meble te są też po prostu estetyczne i z łatwością dopasowują się do każdego pomieszczenia.

 

Gdzie sprawdzą się regały przesuwne?

Regały przesuwne z powodzeniem sprawdzą się w wielu branżach. Głównie dlatego, że producenci mogą dopasować je do indywidualnych potrzeb klientów. Najczęściej regały przesuwne można spotkać w magazynach i archiwach. Zapewniają one dobry dostęp do towarów i dają możliwość odpowiedniej segregacji w przypadku przechowywania dokumentów.

Regały przesuwne świetnie nadają się również do magazynowania zbiorów muzealnych, w tym obrazów, ceramiki, gobelinów czy innych eksponatów. Spotkać je można również w bibliotekach, ale i w sklepach. Na regałach przesuwnych z powodzeniem można trzymać przeróżne produkty, od płyt CD, DVD, książek, po części samochodowe, koła czy nawet elektronarzędzia.

Tego typu meble często znajdują też zastosowanie w branży medycznej. Stanowią one wyposażenie sklepów z akcesoriami medycznymi, laboratoriów, hurtowni z lekami czy nawet szpitali. Są uniwersalne i wytrzymują różne warunki temperaturowe, co tylko zwiększa możliwości ich zastosowania w wielu pomieszczeniach.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krzesła

Krzesła plastikowe do salonu, kuchni i na taras

Podstawowe wyposażenie łazienek