in

Czym jest pompa ciepła typu split?

Alternatywą dla klasycznych pieców węglowych oraz gazowych są nowoczesne pompy ciepła. Decyduje się na nie coraz więcej osób. Bardzo często montuje się je razem z panelami fotowoltaicznymi, zyskując tym samym efektywną, ekologiczną i tanią w eksploatacji instalację zapewniającą nie tylko ciepło, ale również energię elektryczną. W sprzedaży dostępne są różne pompy ciepła. Do tych wybieranych naprawdę chętnie zalicza się te typu split. Czym są i kiedy warto po nie sięgać?

Czym jest pompa ciepła typu split?

Takie pompy ciepła są w swojej budowie bardzo mocno podobne do również niezwykle popularnych klimatyzatorów typu split. Cechą zarówno jednych, jak i drugich jest to, że posiadają one dwie jednostki. Jedna jest zewnętrzna, druga zaś wewnętrzna. Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Do tych najważniejszych zalicza się przede wszystkim to, że ta część systemu, która jest naprawdę głośna montowana jest na zewnątrz. Dzięki temu nie trzeba martwić się tym, że pompa ciepła obniży komfort korzystania z budynku. Jeśli temat ten Cię zainteresował i chcesz poczytać o tym więcej, wejdź na https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/co-to-jest-pompa-ciepla-split/.

Kiedy można sięgnąć po pompę ciepła typu split?

Największym atutem pompy typu split jest możliwość jej montażu praktycznie wszędzie. Świetnie sprawdzi się ona zarówno w budynku, który dopiero powstaje, jak i w tym, który poddawany jest modernizacji. Jednostka zewnętrzna jest zawsze w przypadku takich pomp montowana na zewnątrz. Najczęściej lokuje się ją przy ścianie. W zdecydowanej większości przypadków montaż takiej pompy nie stanowi większego problemu. Utrudnieniem jest jedynie sytuacja, kiedy jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną miałyby łączyć bardzo długie rury. Wówczas pompa ciepła typu split nie jest najlepszym wyborem. Jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy taki model niekoniecznie się sprawdzi. Mówiąc o takich pompach, warto zaznaczyć, że bardzo dobrze radzą one sobie również z bardzo dużym mrozem. To oznacza, że można zamontować je nawet w domach położonych w najzimniejszych rejonach Polski.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Grzejniki drabinkowe sekret ich popularności

Meble na wymiar – idealnie dopasowane do Twojego wnętrza