in

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring obiektów?

Do monitoringu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Towarzyszy nam niemal na każdym kroku, na ulicy, w sklepie, urzędzie, pracy, szkole. Jego cel jest zawsze wspólny. Obserwować i wykrywać wszelkie niepożądane sytuacje, a przede wszystkim rejestrować je w postaci nagrań, które mogą być dowodem popełnienia wykroczenia, aktu wandalizmu czy przestępstwa. Mało kto zastanawia się jednak nad kwestiami technicznymi monitoringu, które całkowicie zmieniły sposób jego zastosowania. Obecnie podgląd z monitoringu na żywo w komórce jest czymś, co kilkanaście lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić. Zerknijmy zatem, co potrafią współczesne instalacje.

Technologia w służbie monitoringu, czyli jak technika ułatwia pracę systemów

Nowoczesny monitoring obiektów wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki, które sprawiają, że systemy są bardziej efektywne, niezawodne i funkcjonalne. W niczym nie przypominają one wielkich kamer, z których obraz nagrywany był na kasety video. Dziś to specjalna aplikacja do kamer w telefonie pozwala na podgląd monitoringu w komórce z dowolnego miejsca. Co m.in. oferują współczesne kamery monitoringu?

– pozwalają na transmisję obrazu online przez wi-fi lub kabel. Dzięki temu możliwy jest podgląd z monitoringu na żywo w komórce. Wystarczy nam dostęp do internetu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się np. podczas naszej nieobecności w domu, gdy chcemy zerknąć czy wszystko jest w porządku.
– pozwalają na analizę obrazu, która umożliwia wykrywanie wcześniej ustalonych sytuacji, uznanych za nieprawidłowe np. pożar, zalanie czy ruch. Montaż kamer może wiązać się z podłączeniem do systemu powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji wykrycia zagrożenia.
– nowoczesne kamery posiadają też funkcje specjalne np. rozpoznawanie tablic rejestracyjnych czy wideo obchód, które zwiększają wygodę i skracają czas potrzebny na ustalenie wspomnianych numerów auta.

Podgląd z monitoringu na żywo w komórce to dziś niemalże standard

Jedną z największych zalet nowoczesnego monitoringu obiektów jest podgląd z monitoringu na żywo w komórce lub innym urządzeniu mobilnym. W praktyce oznacza to, że osoba nadzorująca system nie musi być stale w jednym miejscu. Wystarczy, że posiada tablet z dostępem do internetu i aplikację do kamer w telefonie.
Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę.

Wyjaśniamy skrót mobile CCTV

Mobile CCTV to skrót od mobile closed circuit television, czyli mobilnej telewizji przemysłowej. Jest to najnowocześniejsza wersja dobrze znanych systemów CCTV, która wykorzystuje kamery sieciowe i urządzenia mobilne do przesyłania i odbierania obrazu. Systemy mobilne CCTV są chętnie wybierane zarówno do małych obiektów jak prywatne domy, jak i magazyny, zakłady przemysłowe itd.

Podsumowanie

Nowoczesny monitoring obiektów to nie tylko sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, ale także na poprawę komfortu i wygody pracy osób, które czuwają nad porządkiem. Technologia zmniejsza również koszty. Coś było kiedyś zarezerwowane jedynie dla firm, urzędów, możemy mieć we własnym domu. Dzięki temu każdy urlop poza domem będzie z pewnością dużo spokojniejszy.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie są różnice między silikonami sanitarnymi, a budowlanymi, a jak to wpływa na czas ich schnięcia?

Dywany do salonu – wielki wybór wzorów i kolorów