parawan nawannowy
in

Aranżacje wnętrz z parawanem – czyli dlaczego warto mieć parawan we własnym domu!

Gdyby ktoś się zastanawiał, po co komu parawan w domu, to właśnie tą kwestię postaramy się poruszyć i wyjaśnić w poniższym artykule. Parawany, które znamy już od wielu lat wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Tworzą one nie tylko oddzielną strefę w naszym pokoju, czy gabinecie, ale mogą być również garderobą, czy piękna ozdobą naszej sypialni.

 

Jaka jest historia parawanów w domach?

Historia parawanów sięga już XVI wieku, a pochodzi z Chin. Należy zaznaczyć, że parawan trafił po raz pierwszy na królewski dwór, a ozdabiali go najwięksi artyści. Oznacza to, że parawan był traktowany, jako produkt ekskluzywny i wyjątkowy. Parawany istniały na pięknych królewskich dworach, ale zaczęły pojawiać się również w restauracjach, a następnie z biegiem lat w gabinetach lekarskich i plażach.

Parawan ma swoją specyficzną budowę, która sprawia, że łatwo go przemieścić, a więc jest też przedmiotem praktycznym. Dziś parawan zyskuje nowe oblicze, ponieważ można go spotkać w aranżacjach wielu nowoczesnych sypialni, czy salonów. Co najważniejsze, gdy nam się znudzi, lub przestanie być potrzebny, możemy go po prostu złożyć i wynieść. W epoce, gdzie większość z nas jest mobilna, możemy go przewozić w dowolne miejsca. Obecnie parawan przybiera również różnorodne formy i styl. Parawany wykonane są z różnych materiałów i mogą nam służyć w wielu sytuacjach:

  • na plażach,
  • ogrodach,
  • w punktach gastronomicznych,
  • łazience,
  • a także nadal gabinetach lekarskich.

Zastosowań i modeli parawanów jest wiele, w tym bardzo dużo nowoczesnych. Niektóre z ciekawych parawanów możemy spotkać w sypialniach, a tym kilka słów poniżej.

Parawan w sypialni jako elegancka dekoracja

Parawany dekoracyjne, to przedmioty, które możemy śmiało zaaranżować w swoim domu w pomieszczeniu, jakim jest sypialnia. Obecnie projekty parawanów są zaskakująco atrakcyjne. Na rynku dominuje bogactwo kolorów oraz modeli. Parawany te są interesujące i nietuzinkowe. Ponad to mają one swoją wartości użytkową i są praktyczne.

Składane są z trzech lub nawet pięciu części, w zależności od tego jak duże mamy pomieszczenie do zagospodarowania. Parawany te różnią się od siebie stylem i barwą, a więc można je dopasować do wielu wnętrz. Parawany do sypialni, czy pokoju gościnnego, powinny być wykonane starannie i z dbałością o nawet najmniejszy element, ponieważ to właśnie sprawi, że osiągniemy oczekiwany efekt.

 

Parawan w pokoju dziecięcym

Parawan znajduje swoje zastosowanie również w pokojach dziecięcych. Niekiedy nasze mieszkania nie są aż tak komfortowe, aby przy dwójce dzieci każde miało swój pokój, może zdarzyć się sytuacja, że dzieci mają jeden pokój, ale wówczas można zastosować parawan, który oddzieli przestrzeń każdego z nich.

Do takiego dziecięcego pokoju świetnie nadają się parawany z nadrukiem lub ciekawymi wzorami bajkowymi. Parawan to świetny pomysł przy imprezach rodzinnych, lub w sytuacji, gdzie rodzeństwo marzy o oddzielnym pokoju. Warto wówczas sięgnąć po parawan, który zdecydowanie pomoże w osiągnięciu oddzielenia przestrzeni.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wykladzina na wymiar

Wykładzina na wymiar

meble modulowe mlodziezowe

Meble modułowe w pokoju młodzieżowym – sposób na stworzenie indywidualnej przestrzeni